Neler Yeni

Comnet İSS Gerçekleri

kaani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Kaan
G
R
İ

Comnet
A
N
E
R

Ben kullanmam aga.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
@Perfectshot06 Turknet ile ping kıyaslaması yapmayın, şimdi gidip İSS kursam, TT yönlendirmelerini alsam aynı pingi sağlarım. Turknet speedtest sunucularındaki (il içi) boş ping ile balon olmaya devam etsin. 3 router ile Vave'ye götürüp 70 ping veriyor :D Normal şartlarda vermesi gereken maks. değer 35-40.

Kötü bir firma değil fakat ping değerleri reklamı sadece balon.

Adını duymadığınız random bir ISS'ye geçin %90 ihtimal ile Turknet'ten iyi ping alırsınız.

kaani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Kaan
@Perfectshot06 Turknet ile ping kıyaslaması yapmayın, şimdi gidip İSS kursam, TT yönlendirmelerini alsam aynı pingi sağlarım. Turknet speedtest sunucularındaki (il içi) boş ping ile balon olmaya devam etsin. 3 router ile Vave'ye götürüp 70 ping veriyor :D Normal şartlarda vermesi gereken maks. değer 35-40.

Adını duymadığınız random bir ISS'ye geçin %90 ihtimal ile Turknet'ten iyi ping alırsınız.
İnanması güç ama Vodafone kullanırken daha iyi ping alıyordum. CSGO oynarken 29 ms aldığımı hatırlıyorum Vodafone ile. TurkNet ile en ama en düşük 37 gördüm, ki kablolu bağlantı ile. Aynı altyapı ama değerler bu şekildeydi.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,674
İsim
Oğuz Oğuz

Valla hocam doğru diyorsundur ama pek anlamıyorum ben networkten. Sadece bir kullanıcı olarak olanı yazdım. Daha öncesi tt de kullandım turkcell superbox'da en iyi pingi comnet verdi. Ha daha 1 gündür kullanıyorum ileride ne olur Allah bilir. Deneyip göreceğiz.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Mağdurlar için ek bilgiler;

14 gün geçsede para ödemez diye idda edenlere şu maddeyi atabilirsiniz;
  • (3) Satıcı veya sağlayıcı, fesih bildiriminin hüküm ifade etmesinden itibaren on beş gün içinde tüketici tarafından ödenmiş olan tutarın geri kalan kısmını ve varsa tüketiciden güvence, depozito veya teminat adıaltında alınan ücretlerin güncel tutarlarını kesinti yapmaksızın iade etmekle yükümlüdür.
Bunun yanında kafasına göre ben senin şimdi netini kapattım hadi işine bak demeleri de, bildiğim kadarıyla yasal değil. Bunu daha öncesinde belirtmesi gerekiyor. Yine bu konuda mağduriyet yaşayan arkadaşlar bir avukat ile görüşsünler, bu mağduriyeti bildirmeleri halinde kendileri için bir şeyler çıkabilir.

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
İki evimize de netspeed baglattim ilk evde iki kez kesinti oldu birinde müşteri hizmetlerini aradım firmware yuklendigini soyledi ve yarim saat icinde baglanti geldi digeri 1 saat kadar sürdü ve bir daha olmadi
İkinci evde de 1 defa yine 1 saat kadar kesildi ve tekrar olmadi ve bu kesintiler ilk bağlandığı hafta içinde oldu

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
1. Bir markayı ölene kadar savunmak neden.
2.Bir firmayı ölümüne savunuyorsan ya maddi kazancın var yada o firmadan bir şey geliyor. [Kupon hediye gif]
3.Türkiye şartlarında Kendi altyapısı olan iss'den hizmet almıyorsan ve internet taahhüt vermediysen.
-ping
-loss
-gecikme
-2 Ayda bir fiyat artışı, Hatta ayda bir dahi olsa fiyat artışı olsa katlanmak zorundasın. Sırf firma ucuz diye bazı şeyleri görmezden geleceksiniz. Yok driver sorunu Yok Çökme sorunu Bir firmaya para veriyorsan deneyim için veriyorsun ben sorun yaşadıktan sonra ve o sorun düzeltilmiyorsa kullanmayacaksın. Adama amd sorun var diyorum abi ucuz olsun o kadar diyor. Bu örneğe göre de Kullandığın iss sorun varsa ucuz olduğu için ses etmiceksin. Bir sorununu yazdıgın için üüyeliğini sonlandıran İss ne hayır gelir.

YazılımKafa

80+ Silver
Her firmada sorunlar olabilir fakat bu firmanın olayları normal olmadığı için böyle bir gönderi oluşturulmuştur.

Son zamanlarda anlamsızca poh pohlanın firmanın size hiç bilmediğiniz kısımlarını göstereceğim. Her forumda 1-2 tane fanatik var ve parada almadıkları halde anlamsızca bir övme söz konusu, diğer forumda bunları açıklamıştım burada da bir konu olması olması gerektiğini düşündüm ve şu an oluşturuyorum.

Bu firmayı daha önce kullandım ve diğer siteden incelemesine bakabilirsiniz. Her zaman Sezar'ın hakkını Sezar'a vermişimdir, ilk önce bunu bir görün; ve son firma güncellemem bu şekildeydi;
Alıntıyı görüntüle

Ben ***** değilim ve bu işlerden gram anlamayan biride değilim, benim gibi birçok kişiyi ***** yerine koymaya çalıştı bu firma fakat herkes tek tek döktü foyalarını; şimdi başlayalım.

1- İnternet dalgalanmaları ve M.H Tutumu
  • Firmaya geçerken bu sorunu görmüştüm ve ona rağmen deneme şansı verdim ve bir süre sonra benzer problemler bende de olmaya başladı fakat diğer ISP'lerde böyle bir sorun yoktu. Firmaya ilk talebimde kendilerinden kaynaklı bir sorun olmadığı iletildi ve altyapıma suç atıldı, hiçbir ISP'de bu şekilde bir sorun yaşamamıştım oysaki. Öyle topu kendinden kolayca atamazsınız dedim ve test kayıtlarını oyuna sunucu sağlayan firmaya ilettim (Hiperz'e) yani incelemeleri sonrası ISP kaynaklı sorun yaşadığımı gördüler, bu sorunu ben değil diğer başka kullanıcılarda ilettiğinde aynı sorunun ISP kaynaklı olduğu iletildi. Fakat firma hiçbir şekilde o berbat sunucularından kaynaklı olduğunu kabul etmedi. Zaten MTR kayıtlarında da, azıcık okumabilen sorunun kimden olduğunu anlardı.Alıntıyı görüntüle
  • Suçu kabul etmemeleri durumu çok da şaşırılacak bir durum değil fakat bunu grupta paylaştığımda firma yetkilisi ile girdiğim diyalog sonrası gruptan uzaklaştırıldım, Network'un n'sini bilmeyen yönetici evet.
    Bilmeyen arkadaşlar için Fiber olmayan yapılarda hatların 2 durumu vardır ve Fast Path bağlandığı zaman size daha iyi değerler sunar bu değerler için firma yetkilisinin söylediğine bakalım;
    Alıntıyı görüntüle
    Bunun iyi bir şey olmadığını söylüyor değil mi? Peki neden bir yorum sonra bunun sağladığı değerler ile övünüyorsun? Bu nasıl bir çelişki demezler mi adama? Zaten bu açıklamadan sonra uzun bir süre kendi çıkışlarını terk edip TT çıkışlarına geçtiler, çünkü çok iyiydi kıskanıldı hileydi bu ya bu(!)
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
  • Bu sorunları bir sindirdiniz mi firma kimin ellerinde, kim yönetiyor durun daha yeni başladık :) Sorunları hiçbir zaman kabul etmediklerini ve sorunsuz sandıklarından bahsedelim;
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Daha sayfalarca varda yormayacağım, yani hiçbir zaman sorunsuz bir firma olmadı. Tepkinin üzerine kullanıcılara gün tanımladılar çünkü sorun senden kaynaklı.
2- Hat Kapatma işlemleri
  • Başka bir ISS'ye geçmem ile kalan kullanmadığım günlerinin iadesini talep etmek için sisteme gireyim dedim, baktım sistemden atılmışım. Müşteri hizmetlerini aradım, diyorki "öyle bir iademiz yok" neye göre diyorum sözleşmede böyle bir madde yok, yazıp yazmaması önemli değil, yapmıyoruz diyor "fatal error", ya sen kimsin kafana göre işlem yapabiliyorsun.
    Alıntıyı görüntüle
  • Daha sonrasında biraz daha takip ettim firmayı, ön ödemeli çalıştığı için önden parayı atıyorsunuz sonra kullanıyorsunuz, önden parası ödenmiş hizmetlerin kapatılması durumlarını gördüm ve para iadesi yapmayacaklarını iadda ediyorlardı az uğraşan herkese iadesini yaptılar SEVE SEVE....
  • Sosyal medya'da hangi firmada gördünüz, bir sorunu dile getirdiğinizde hizmetin sonlandırılıp, paranızın üzerine yatıldığı ve portunuzun kaybettirildiğini? DH sessiz kalmadı ve bir kampanya başlatıldı sonuç 0 çünkü BTK'nın saçma kurallarından başvuralardan bir sonuç çıkmıyordu, fakat kullanıcılar mağdur.
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
3- Değişmeyen IP'ler ve IP sorunları
  • Firma aynı zamanda veri hizmeti verdiği için size tanımladığı IP'lerde buradaki IP'ler oluyordu ve bu IP bazı sitelerde, oyunlarda sorun yaratmaktaydı çünkü saldırı yememek için engellenme türünden biriydi. Şimdi böyle bir durumda bağlantı sorununda kullanıcı mı bu sorunu çözecek yoksa firma mı?
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Sonra bu sorun çözüldü dendi, kim çözdü oturdu koca firma senin 50 müşterin için tanımlamamı yaptı:ROFLMAO:
Mağdurlar için ek bilgiler;

14 gün geçsede para ödemez diye idda edenlere şu maddeyi atabilirsiniz;
  • (3) Satıcı veya sağlayıcı, fesih bildiriminin hüküm ifade etmesinden itibaren on beş gün içinde tüketici tarafından ödenmiş olan tutarın geri kalan kısmını ve varsa tüketiciden güvence, depozito veya teminat adıaltında alınan ücretlerin güncel tutarlarını kesinti yapmaksızın iade etmekle yükümlüdür.

Bunun yanında kafasına göre ben senin şimdi netini kapattım hadi işine bak demeleri de, bildiğim kadarıyla yasal değil. Bunu daha öncesinde belirtmesi gerekiyor. Yine bu konuda mağduriyet yaşayan arkadaşlar bir avukat ile görüşsünler, bu mağduriyeti bildirmeleri halinde kendileri için bir şeyler çıkabilir.
Bu kadar yeterli galiba arkadaşlar, hayatımda bu kadar troll bir firma görmedim ve firmayı hala takip ediyorum çünkü eğlenceli... Zamanında hatalarını düzeltmeleri için çok fazla öneride bulunduk fakat arkadaşlar o kadar tepedeydiki anlamadılar. Bu konudaki her şey kanıtlı ve gerçektir ve kullanıcıların doğru bilgi (fikir) almaları için açılmıştır.

(Tüm bunlar bir yana kendi Facebook gruplarında, beni hedef gösterip dünya kadar aşağılayıcı söz söylenmişti, o gönderi hala grupta duruyor. Hiçbir şey bilmeyen bir toplulukta anca bir birlerini pohpohlayıp durmaya ediyorlar çünkü gerçeklerle yüzleşmekten korkuyorlar.)
Çok güzel bir yazı olmuş dostum. Malum arkadaşlar bedava internet için firmayı övmeye devam etsinler. Onlara inanıp alanlara yazık. Bilmediğiniz , nispeten bu işe yeni başlamış firmaya 12 aylık para peşin verilir mi? Böyle güzel bir forum varken yeterince araştırmak lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok güzel bir yazı olmuş dostum. Malum arkadaşlar bedava internet için firmayı övmeye devam etsinler. Onlara inanıp alanlara yazık. Bilmediğiniz , nispeten bu işe yeni başlamış firmaya 12 aylık para peşin verilir mi? Böyle güzel bir forum varken yeterince araştırmak lazım.
Bu arada malum arkadaş onlarca konu açtı övdü, hatta şikayet olunca onları savunan konu açtı , şimdide diyor ki ben mi savunucam beni ilgilendirmez. 😂😂😂 Sen zamanın da bunları savunmak için konu açmadın mı? Her gün bunları övdü. Ben ona dedim senin başın ağrır sonra bana hakaret etti. Şunları görüp onu savunanlara bir şey söylemiyorum. Görüyorum ki artık insanlar gerçekleri görmeye başladı

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Öve öve bitiremedikleri çıkışlar kime ait bakalım :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: buluuuuuuuuuuut nerdesin, buluuuuuuuuuuut nerde senin o mükemmel çıkışların, diyorum ne oldu onlara :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:tarihin en büyük trol firması ve kullanıcıları bunlar.

Neden eğlendiğimi anlarsınız az bu işleri bilmeniz yeterli.

1674823897220.png

1674824214237.png

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Güncellemeye devam ediyorum konuyu. İnsanların tek başarısı kıytırık bir grupta g.yöneticiliği olunca böyle oluyor... Grupta firma hakkında ufak bir şey yazıldığında olan ektedir, umarım hesabı da gitmemiştir.

1674888762178.png

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Gece gece dozumuzu alalım. Nasıl teknik olarak mümkün değil mesela? Hayatımda ilk defa bir şeye daha şahit oldum, yıllık statik ip tanımlandığını. Normal şartlarda giga paketlerde bu sabit gelir:ROFLMAO::ROFLMAO: çok fena alicengiz dümenleri dönderiyorlar çok fena...

1674944757945.png

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,501
İsim
ArtiAnius
Gece gece dozumuzu alalım. Nasıl teknik olarak mümkün değil mesela? Hayatımda ilk defa bir şeye daha şahit oldum, yıllık statik ip tanımlandığını. Normal şartlarda giga paketlerde bu sabit gelir:ROFLMAO::ROFLMAO: çok fena alicengiz dümenleri dönderiyorlar çok fena...

Alıntıyı görüntüle
Bulut abicim parayı alırken iyi de ise gelince teknik olarak mümkün değil mi oluyor rezil bir firmasınız turktelekom çıkışıyla tracert yapmış adamlar akshdjdn
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Şu Facebook grubunu bana atar mısın rica etsem bir trolune ziyaret ediyim :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,667
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx
Top Bottom