Neler Yeni

Comnet İSS Gerçekleri

etnetalw

80+ Bronze
Level'in anlaşması Superonline ile... Kimse kullanamıyor buradaki çıkışları ondan başka. Ankara ve İstanbul'da sunucuları var, 2-3 global daha firmanın benzer şekilde İstanbul'da, İzmir gibi yerlerde noktaları var ama kullanıcıya verilmiyor, sağlanmıyor.

Görsel 2019'a ait. TT biraz daha gaza basarsa bu anlamda gerçekten TR'de rakibi olması neredeyse imkansıza dönüşecek.

Alıntıyı görüntüle
Millenicom SoL routingde iken level3 kullandı.
Türktelekom routing oldu level3 kullandı fakat şuan kullanmıyor sanrım. Artık alternatif routing kullanmakta bir şirketi ip havuzu değiştikce kullanabilmektesin.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,916
İsim
Abdullah Aydoğdu
Firmadan daha çok ''bakkal'' bunlar.

Asi_ruh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Hüseyin
Bütün yorumları okudum. Şimdi size sorum şu olacak :)

İstanbul’da ftth fiber için en düşük Ping stabil bağlantı özellikle öncelik Online oyunlar olması şartı ile İss sıralama yapabilir miyiz acaba ? Ve tercihiniz hangisi olur ?

Müşteri hizmetleri sorununu kenara bırakarak yada yanına yazarak sıralamayı yapmanızı rica ediyorum.
Örnek x firma mh iyi ama Ping’i iyi değil,
y firma Ping’i iyi ama mh sorunu var. Bana öncelik Ping düşük olanı lazım gerisine sonra bakıp karar vereceğim. Birde stabilide önemli tabi.

Teşekkürler, iyi forumlar.
@ApRâ
@pythonoX

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1

İstanbul’da ftth fiber için en düşük Ping stabil bağlantı özellikle öncelik Online oyunlar olması şartı ile İss sıralama yapabilir miyiz acaba ? Ve tercihiniz hangisi olur ?

Müşteri hizmetleri sorununu kenara bırakarak yada yanına yazarak sıralamayı yapmanızı rica ediyorum.
y firma Ping’i iyi ama mh sorunu var. Bana öncelik Ping düşük olanı lazım gerisine sonra bakıp karar vereceğim. Birde stabilide önemli tabi.

@ApRâ
@pythonoX
Tüm yorumları okuduysan bu konuda ISS önerisi yapmayacağımı yazdığımı görmüşsündür :) Düşük ping konusu biraz karışık, hangi oyun hangi sunucular diye değişir bu. Hepsinde en iyisi şu diye bir şey yok maalesef.

TT'nin kendi çıkışları var, Turknet'in çıkışları var, Superonline'nin, Vodafone'nin benzer şekilde başka firmaları çıkışları da var, eskiye nazaran artık belli bir sayının üzerinde çıkış mevcut, oynayacağın oyunun değerlerini bu çıkışlar etkili olur.

Kendimden örnek vereyim, ağırlık olarak Faceit üzerinden CS oynuyorum Faceit sunucularına Level üzerindeki sunucular denk gelirse SOL(superonline) yapısı Ankara Level'den direkt gidiyor ve yaklaşık 10-15 ping kadar düşürüyor, TT yapısı da benzer şekilde kendisi mevcut ülkeye kadar götürüyor ve orada devir ediyor ve burada böyle bir fark oluşabiliyor fakat diğer oyunda bu tam tersi olabiliyor. Bu gibi etkenler oyunlara göre değişiklik göstermekte.

Bu konuda biraz araştırma yapman gerekecek :)

etnetalw

80+ Bronze

@ApRâ
@pythonoX
Yeni bir konu açarak öneri talebinde bulunmanız daha doğru olacaktır bir öneri yapmak istemiyorum fakat.
2016'dan beri milleni ve 2017'den beri tt abonesiyim menmunum hizmetleri güzel kişisel goruşun. Tek sorun tt pahalı olması fakat aynı ping'i daha ucuza vermesi milleni daha avantajlı fakat bu öneri değil kullandığım int ve goruşumdur.
Öneri yapmak istesem 2 firma öneririm bu konu uygun değildir.
Sizlere daha ayrıntılı bilgiyi maalesef bu konuda paylaşamayacağım ama bunu unutmayın kucuk firmalara başvurmayınız. tabii ki iyi hizmet veren vardır fakat olası sorun yaşamanız en yüksek firmalar olduğunuda unutmamak gerekir. iyi günler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@ApRâ
@pythonoX
Meslea sizin internet kullanım amacınız yurtdışındaki X bir oyun sunucusudur o pingi en düşük verebilecek şirketi bulmalısınız ve stabil kusursuz hizmet vermesini uptime yüksek olan ilgili. ve yatırımları tam olarak yapan bir firma öneririm.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,974
İsim
HBE
Son zamanlarda yapılan ISS zamlarından sonra herkes geçecek iss arıyordu. Zamanında atılması çok güzel olmuş ellerinize sağlık.
Merak etme. O arkadaş her eline aldığı şeyi evrenin en iyi şeyi gibi pazarlamaya çalıştığı için yaşadığın durum gayet normal.

At gözlüğü takmış genç bir arkadaşımız sadece. Yazık...

Squex

80+ Silver
2021 de 1 aylığına comnet kullanmıştım. Kuruluma gelen comnetli adam kablolama işini beceremeyip kablodan sinyal alamayınca modemime laf etmişti modem bozuk diye. Evde kurulum ücreti de o zaman 100 tl civarlarındaydı ve adam kuramadan modemi suçlayarak gitmişti. Adam gittiken sonra adamın bağlayamadığı kabloyu kendim bağlayıp modeme takmıştım ve internet sorunsuz çalışmıştı. Bunun dışında bir sorun yaşamadım. Nedense konuyu görünce anlatasım geldi :D
Şuan sol fttb kullanıyorum 100mbps çoğu zaman sorunum olmuyor. Turktelekom ve superonlinenin fiyatları diğer isslere göre fazla olsa da benim fikrimce daha kurumsal oldukları için sorunlar daha az ve sorunlara çözümler daha hızlı oluyor.
Comnetin facebook yorumlarına şaşkın kaldım, yöneticiler karşısındakini aşağılar-sanırım ilk defa aşağılamak ile ilgili bir şey yazdım yazımım doğrumu bilmiyorum- şekilde konuşması firma için çok kötü bir yüz oluşturmuş.

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
Caner sen ya cok buyuk bir yalancisin ve firmada calisiyorsun ya da internetini bedavaya getirmek icin milleti divane gibi kaziklatmaya calisiyorsun. Utanmadan da burda hala nasil cevap verebiliyorsun ben anlamiyorum ben olsam morarmis caner olmustum simdiye

Asi_ruh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Hüseyin
Teşekkür ediyorum bilgiler için. Cs go oyuncusuyum bende :)

Türknet kullanıyorum 250 TL olacağı için ;

Milencom netspeed yada gıbırnet düşünmekteyim. Bunlar arasında yada farklı bir iss en sağlıklı stabil bağlantısı olan, Ping’i aralarında en iyi olan ve paket loss sorunu yaratmayacak bir iss tercih edeceğim. Veri olarak şuan elimde gıbırnet tracert sonuçları var diğer iss ler için yok.

Valve sunucularına tracert yapabilecek ama mutlaka istanbul lokasyon ftth fiber kullanıcılarının tracert sonuçları benim için karar verme konusunda önemli olacak.
Ona göre tercih yapacağım :)

@ApRâ
@pythonoX

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Teşekkür ediyorum bilgiler için. Cs go oyuncusuyum bende :)

Türknet kullanıyorum 250 TL olacağı için ;

Milencom netspeed yada gıbırnet düşünmekteyim. Bunlar arasında yada farklı bir iss en sağlıklı stabil bağlantısı olan, Ping’i aralarında en iyi olan ve paket loss sorunu yaratmayacak bir iss tercih edeceğim. Veri olarak şuan elimde gıbırnet tracert sonuçları var diğer iss ler için yok.

Valve sunucularına tracert yapabilecek ama mutlaka istanbul lokasyon ftth fiber kullanıcılarının tracert sonuçları benim için karar verme konusunda önemli olacak.
Ona göre tercih yapacağım :)

@ApRâ
@pythonoX
Buralardan ping atıp yaklaşık değerleri öğrenebilirsiniz İstanbul içi.

louis bloom

80+ Silver
Ben yıllardır Turkcell Superonline + Turkcell TV kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Birde lojman kampanyası sayesinde (Çigiltepe Askeri Lojmanları, Ankara) 50MB Fiber İnt + Tv paketine toplam 140₺ ödüyorum. Bence ismi bilindik, yerleşmiş markalardan devam etmek lazım; her ne kadar biraz eski kafa düşüncesi olsada.

Kiritoほ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Yamaç Koçovalı
@Perfectshot06 Turknet ile ping kıyaslaması yapmayın, şimdi gidip İSS kursam, TT yönlendirmelerini alsam aynı pingi sağlarım. Turknet speedtest sunucularındaki (il içi) boş ping ile balon olmaya devam etsin. 3 router ile Vave'ye götürüp 70 ping veriyor :D Normal şartlarda vermesi gereken maks. değer 35-40.

Kötü bir firma değil fakat ping değerleri reklamı sadece balon.

Adını duymadığınız random bir ISS'ye geçin %90 ihtimal ile Turknet'ten iyi ping alırsınız.
Valve'da 36 alıyorum?

Top Bottom