Neler Yeni

Comnet İSS Gerçekleri

etnetalw

80+ Bronze
@Perfectshot06 Turknet ile ping kıyaslaması yapmayın, şimdi gidip İSS kursam, TT yönlendirmelerini alsam aynı pingi sağlarım. Turknet speedtest sunucularındaki (il içi) boş ping ile balon olmaya devam etsin. 3 router ile Vave'ye götürüp 70 ping veriyor :D Normal şartlarda vermesi gereken maks. değer 35-40.

Kötü bir firma değil fakat ping değerleri reklamı sadece balon.

Adını duymadığınız random bir ISS'ye geçin %90 ihtimal ile Turknet'ten iyi ping alırsınız.
Cok hakklısınız cidden katılıyorum bazı insanlar tn iyi ping verdiğini beyan etmekte :D

Natsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Emrullah Baykan
Ben de öğrenci evine türknet fazla gelmeye basladığı için comnet düşünüyordum. Bilgilendirme için teşekkürler.

tahablbn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Taha Yasin Balaban
Konuda kendimi de görünce bir garip oldum :D Bitmeyen IP sorunlarını post olarak paylaşıp üsteledim diye bana; 'normal kullanıcıya bir ip yetiyor sizin ne yapacağınızı biliyoruz comnet olarak buna izin vermeyeceğiz' diyerek dolandırıcı muammelesi yaptılar :) Ardından internetimi kapatıp gruptan banladılar, devamında da grupta yetkili olan bir kişi bana 'internetinde sorun yok ise üstelemeseydin öyle kullansaydın bak şimdi internetin kapandı iyi mi oldu' dedi. Açıkçası mahalle bakkalı gibi yönetilen bir şirket, sadece hoşuna gitmeyen bir ithamda bulundunuz diye sizin internetinizi kapatabiliyorlar :D O zamanki yorum sslerini arıyorum bulabilirsem sizlerle paylaşacağım.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bulut abicim parayı alırken iyi de ise gelince teknik olarak mümkün değil mi oluyor rezil bir firmasınız turktelekom çıkışıyla tracert yapmış adamlar akshdjdn
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu Facebook grubunu bana atar mısın rica etsem bir trolune ziyaret ediyim :)

Parayı yıllık alıp sonra iptal edersen kenara koyması kolay olsun😅 Tüm ISS'ler aylık tanımlama yapabiliyor ama niyese bu firmanın tekniği yetmiyor, çünkü müşterilerinin istekleri umurlarında değil :ROFLMAO::ROFLMAO:

Gruba buradan ulaşabilirsin ama sessiz kalman lazım, alehine nokta koysan firmanın gruptan atabilirler :ROFLMAO:

Son düzenleme:

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,609
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Parayı yıllık alıp sonra iptal edersen kenara koyması kolay olsun😅 Tüm ISS'ler aylık tanımlama yapabiliyor ama niyese bu firmanın tekniği yetmiyor, çünkü müşterilerinin istekleri umurlarında değil :ROFLMAO::ROFLMAO:

Gruba buradan ulaşabilirsin ama sessiz kalman lazım, alehine nokta koysan firmanın gruptan atabilirler :ROFLMAO:
Aleyhine . Değil direkt şikayet edicem ban yer miyim yerim ama buna değer:)

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
DNS patlamamış, o zaman stajer bant genişliğini kısmıştır 😅 Ne demişler büyük konuşma, ne kadar büyük konuşursan o kadar kez suratına
çarparlar. Bu sosyal medya sorunu 2-3 aydır olan bir sorundu bu firmada ara ara çözülüyordu, konu başlığa eklememiştim.
1675155678873.png

1.png

etnetalw

80+ Bronze
DNS patlamamış, o zaman stajer bant genişliğini kısmıştır 😅 Ne demişler büyük konuşma, ne kadar büyük konuşursan o kadar kez suratına
çarparlar. Bu sosyal medya sorunu 2-3 aydır olan bir sorundu bu firmada ara ara çözülüyordu, konu başlığa eklememiştim.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Valla 2016 dan beri milleni + 2017 den beri tt kullanıyorum bu firmanın yaşadığı sorunları 1 kere yaşamadım ne bir şey bu arkadaş.
İyiki başvurmadım zaten başvurcaken de hesap aboneliğimi kapattılar soru sordum diye ticket dan :)
Ucuz diye boyle firmalara geçmeyin arkadaşlar geçin büyük firmalara. Tabi hiç bir firma sorunsuz değil fakat kucuk firmalar kadar günde 20 50 sorun yaşmamakta.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Valla 2016 dan beri milleni + 2017 den beri tt kullanıyorum bu firmanın yaşadığı sorunları 1 kere yaşamadım ne bir şey bu arkadaş.
İyiki başvurmadım zaten başvurcaken de hesap aboneliğimi kapattılar soru sordum diye ticket dan :)
Ucuz diye boyle firmalara geçmeyin arkadaşlar geçin büyük firmalara. Tabi hiç bir firma sorunsuz değil fakat kucuk firmalar kadar günde 20 50 sorun yaşmamakta.
Veri merkezi hizmeti veren bir firmanın bu kadar kötü hizmet sunması normal olan bir şey değil. Demek ki, veri hizmetinin de kalitesi malummuş dedirtir insana. Guzel hosting'de girerse bu işe ne olur diye düşünüyorum. Belki o zaman kaliteli bir alternatif firma çıkabilir.

etnetalw

80+ Bronze
Veri merkezi hizmeti veren bir firmanın bu kadar kötü hizmet sunması normal olan bir şey değil. Demek ki, veri hizmetinin de kalitesi malummuş dedirtir insana. Guzel hosting'de girerse bu işe ne olur diye düşünüyorum. Belki o zaman kaliteli bir alternatif firma çıkabilir.
Bizim arkadaşlar onların dc'inde barınmıştı. Dolar bazlı hemde hız sorunu-ping sorunu mevcuttu.
Ondan cıktılar şuanda DGN'e geçtiler Daha menmunlar :)
Equinix-De cix-Telehouse turkey ve global dc'lerde barınan şirketlerin zaten istanbul ve edirnede sanırım fiber hatları mevcut? Bireysel hizmet verseler keşkede şu ping sorunu ve mh vb kapasite sorunu olmasa. Kurumsalda bgp ıxp network altyapılarını kullandırtmaya izin veriyorlar bi uplink filen. Mesela level3 mesela ankarada fiber hatı var :)
Filen orangenin sanırım izmirde filen var. Yabancı şirketler tr bazarına bireysel hizmet sunmuyor sunsa süper. Sunmama sebebi kaar ve tutarsızlıklarından dolayı gelmiyorlar.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bizim arkadaşlar onların dc'inde barınmıştı. Dolar bazlı hemde hız sorunu-ping sorunu mevcuttu.
Ondan cıktılar şuanda DGN'e geçtiler Daha menmunlar :)
Equinix-De cix-Telehouse turkey ve global dc'lerde barınan şirketlerin zaten istanbul ve edirnede sanırım fiber hatları mevcut? Bireysel hizmet verseler keşkede şu ping sorunu ve mh vb kapasite sorunu olmasa. Kurumsalda bgp ıxp network altyapılarını kullandırtmaya izin veriyorlar bi uplink filen. Mesela level3 mesela ankarada fiber hatı var :)
Filen orangenin sanırım izmirde filen var. Yabancı şirketler tr bazarına bireysel hizmet sunmuyor sunsa süper. Sunmama sebebi kaar ve tutarsızlıklarından dolayı gelmiyorlar.
Level'in anlaşması Superonline ile... Kimse kullanamıyor buradaki çıkışları ondan başka. Ankara ve İstanbul'da sunucuları var, 2-3 global daha firmanın benzer şekilde İstanbul'da, İzmir gibi yerlerde noktaları var ama kullanıcıya verilmiyor, sağlanmıyor.

Görsel 2019'a ait. TT biraz daha gaza basarsa bu anlamda gerçekten TR'de rakibi olması neredeyse imkansıza dönüşecek.

1675162201295.png

MSI aşığıyimm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,070
İsim
Ali Batmaz
Bu comnetin yetkilileri ne kadar terbiyesiz

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Semih
Bu firmaya ilk başvuru yapacakken müşteri hizmetlerini aradım ve adresimin sistemde gözükmediğini söyledim ve bana söylenilen tek cevap bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyip konuşmayı sonlandırmak oldu 😀. Bir müşteriyi kaybetmek bu kadar kolay olmamalı diye düşünmüştüm. Gün geçtikçe sorunlarını okumaya devam ettikçe iyiki de geçmemişim diyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,213
Üyeler
145,129
Son üye
emrewest
Top Bottom