Neler Yeni

Her şeyi Çok Takmak Ve Sosyal Anksiyete

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
hpxtech
Arkadaşlar sınıfta sanki herkes bana bakıyor ya da benim hakkında konuşuyor gibi hissediyorum ve yanımdaki sürekli onunla konuşmuyorum diye başkasının yanına gidiyor ve herkes benim hakkında konuşuyor ezikliyor gibi hissediyorum ve her şeyi çok takıyorum mesela herkes bana bakıyor ben görmezden gelsem bile bakıyor ondan sonra ben bakınca yanındakine seslenip bana bakarak gülüyor ve istemsiz şekilde takıyorum kaldıramıyorum o günüm zehir oluyor ve bunlar yüzünden notlarımda düştü çok zoruma gidiyor notlarım düşünce keşke onları takmasaydım diyorum onlar ilerliyor ben yıpranıyorum bunaldım hayattan okulda bitmek bilmiyor gerçekten verimli de geçmiyor ve sınıfta benim gibi kızlar var ama onları garip şekilde seviyorlar arada keşke erkek olmasaydım diyorum napabilirim lütfen tavsiye verin.

oneekiss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
fatih altay
Discord
fatihx37#5360
Arkadaşlar sınıfta sanki herkes bana bakıyor ya da benim hakkında konuşuyor gibi hissediyorum ve yanımdaki sürekli onunla konuşmuyorum diye başkasının yanına gidiyor ve herkes benim hakkında konuşuyor ezikliyor gibi hissediyorum ve her şeyi çok takıyorum mesela herkes bana bakıyor ben görmezden gelsem bile bakıyor ondan sonra ben bakınca yanındakine seslenip bana bakarak gülüyor ve istemsiz şekilde takıyorum kaldıramıyorum o günüm zehir oluyor ve bunlar yüzünden notlarımda düştü çok zoruma gidiyor notlarım düşünce keşke onları takmasaydım diyorum onlar ilerliyor ben yıpranıyorum bunaldım hayattan okulda bitmek bilmiyor gerçekten verimli de geçmiyor ve sınıfta benim gibi kızlar var ama onları garip şekilde seviyorlar arada keşke erkek olmasaydım diyorum napabilirim lütfen tavsiye verin.
kanka valla inan bana kimsenin umrunda değilsin önce kendi özgüvenini topla eziklik psikolojisinden çık özgüvenle alakalalı kitaplar var (iktidar,30 adımda özgüven,üzüntüyü bırak yaşamaya bak) bu kitaplar sana çok çok faydalı olur onun haricinde kimseyi düzeltemezsin sen önce kendini düzelt kitapların yanı sıra spora başlarsan çok iyi olur özellikle dövüş sporu diyebilirim senin için çok faydalı olur veya vucüt geliştirmede olabilir aynaya bakınca kendinle gurur duyabileceğin bişeyler yani Olay kısaca bu sen o çocuklara bakmak yerine kendine bakman gerekiyor ve bununla alakalı bir şey yapmazsan böyle kalmaya devam edersin

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
hpxtech
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kanka valla inan bana kimsenin umrunda değilsin önce kendi özgüvenini topla eziklik psikolojisinden çık özgüvenle alakalalı kitaplar var (iktidar,30 adımda özgüven,üzüntüyü bırak yaşamaya bak) bu kitaplar sana çok çok faydalı olur onun haricinde kimseyi düzeltemezsin sen önce kendini düzelt kitapların yanı sıra spora başlarsan çok iyi olur özellikle dövüş sporu diyebilirim senin için çok faydalı olur veya vucüt geliştirmede olabilir aynaya bakınca kendinle gurur duyabileceğin bişeyler yani Olay kısaca bu sen o çocuklara bakmak yerine kendine bakman gerekiyor ve bununla alakalı bir şey yapmazsan böyle kalmaya devam edersin
Her şeyi istemesem bile takıyorum okul bana işkence gibi geliyor ve 13 yaşında spor kursuna yazılabilir miyim?

oneekiss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
fatih altay
Discord
fatihx37#5360
Her şeyi istemesem bile takıyorum okul bana işkence gibi geliyor ve 13 yaşında spor kursuna yazılabilir miyim?
kanka önce sana dediğim 3 kitabı okumanı tavsiye ederim sonra etrafında varsa spor salonu yazılabilirsin

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
hpxtech
kanka önce sana dediğim 3 kitabı okumanı tavsiye ederim sonra etrafında varsa spor salonu yazılabilirsin
Kendimi aşırı çirkin hissediyorum o yüzden kendimi değiştirmek istiyorum. Attığın kitaplara bakacağım.

SeryXS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Ailen ile bu konuyu görüş ve psikoloğa git ilerde daha kötü olabilirsin. Ailenden sakın utanma

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
(iktidar,30 adımda özgüven,üzüntüyü bırak yaşamaya bak)
30 adımda özgüven güzel kitaptır okunabilir. İktidar 13 yaşındaki biri için ağır olur bence okumamalı. Diğer kitap hakkında bilgim yok.
Bende bir kitap tavsiyesi vereyim "İyi hissetmek".

@hpxtech dostum sana tavsiyem yarın insanların kusurlarına dikkat et. Mesela Ahmetin yüzünde bir sivilce var eğer o sivilce sende olsaydı muhtemelen bütün insanların senin sivilcen hakkında konuşacağını düşüneceksin ama dikkat et sen Ahmetin sivilcesi hakkında ne kadar konuşuyorsun, yarın Ahmetin sivilcesini hatırlayacak mısın , Ahmetin sivilcesi olması normal mi gibi sorulara cevap ara. Sen Ahmetin sivilcesi hakkında ne düşünüyorsan inan bana diğer insanlarda senin kusurların hakkında benzer düşüncedeler. Bu sivilce olmaz tişörtteki yırtık olur ayakkabıdaki çamur olur çok önemli değil ne olduğu sadece bu konuda farkındalığını arttırmaya çalış.

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
hpxtech
30 adımda özgüven güzel kitaptır okunabilir. İktidar 13 yaşındaki biri için ağır olur bence okumamalı. Diğer kitap hakkında bilgim yok.
Bende bir kitap tavsiyesi vereyim "İyi hissetmek".

@hpxtech dostum sana tavsiyem yarın insanların kusurlarına dikkat et. Mesela Ahmetin yüzünde bir sivilce var eğer o sivilce sende olsaydı muhtemelen bütün insanların senin sivilcen hakkında konuşacağını düşüneceksin ama dikkat et sen Ahmetin sivilcesi hakkında ne kadar konuşuyorsun, yarın Ahmetin sivilcesini hatırlayacak mısın , Ahmetin sivilcesi olması normal mi gibi sorulara cevap ara. Sen Ahmetin sivilcesi hakkında ne düşünüyorsan inan bana diğer insanlarda senin kusurların hakkında benzer düşüncedeler. Bu sivilce olmaz tişörtteki yırtık olur ayakkabıdaki çamur olur çok önemli değil ne olduğu sadece bu konuda farkındalığını arttırmaya çalış.
Bir de sürekli bana bakıp gülüyorlar bu esnada ne yapacağımı bilmiyorum görmezden gelsem yine yapıyorlar.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,979
İsim
MehmedVII

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
hpxtech
2'li nah öğren çok kolay yapması onu yap
İntikam almak istiyorum ama yapamıyorum çok zoruma gidiyor. Onların çevresi var sıkıştırırlar beni iyice rezil olurum.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,979
İsim
MehmedVII
İntikam almak istiyorum ama yapamıyorum çok zoruma gidiyor. Onların çevresi var sıkıştırırlar beni iyice rezil olurum.
Her şeyi hocalara ispiyonla. Al bir tane disiplinin hocanın telefonunu her şeyi yaz

İyice rezil olmazsın, asıl tepki vermeyip yapmalarında daha çok izin vererek rezil olursun, aslında şu rezil olma kavramını unut, sana yine böyle zorbalık yaptığında sınıftakileri falan unutup çocuğa kilitlen emin ol bi yumruk atabilsen hayatın kurtulacaktır, bi kez o duvarı geçtiğinde artık kendine olan özgüvenin artacaktır. büyüdüğünde kafanı duvara falan vurursun neden ben hiçbirşey yapamdım o anda diye. dayak diyeceğine emin olsan da en fazla temiz bi dayak yerim 2 gün sonra hiçbirşeyim kalmaz diye düşün. bende 8. sınıfa kadar aynı senin gibiydim hatta ben ağlıyordum, bi gün çok fazla üzerime gelmişti yumruk falan attı sınıftakiler güldü, o an ne kadar kötü olduğumu anlatamam o an okulu bırakmak istedim, eve gidip aileme okulu bırakacağımı söyleme kararı almıştım tabi o sıra çocuk kafama falan vuruyor sınıfta gelip tutan ayıran falan kimse yok gülüyorlar ve arkadan biri bana mal demişti, o an o sinirle patlayıp başımda duran çocuğa 4,5 yumruk attım, burnu yamulmuştu veya kırılmıştı hastanelik oldu. o olaydan sonra artık ağızlarını bile açamamaya başladılar ve artık özgüvenim tavan yapmıştı 5,6 ay sonra da düzelmeye başladım şuan normal sosyal bi insanım :) bu tür artist ama boş insanlardan sağlam bi döverek kurtulabilirsin sadece, ve onun arkası var beni çıkışta kalabalık tutarlar falan diye düşünme arkadaşı için kavga edecek hiçkimse tanımadım şimdiye kadar, zaten bu tiplerin arkadaşları da sahte oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,239
Üyeler
141,265
Son üye
Byron Parks
Top Bottom