Neler Yeni

🔥İndirim Hyper X ABS Pudding Keycaps 379 TL

KeyN_N

80+
ABS tuş kapaklarında karakterler daha düzgün, daha keskin hatlı oluyor, ayrıca ışık geçirgenliği de daha iyi oluyor. Bunun nedeni de pbt malzemenin işlenme zorluğu. O nedenle bence kaliteli bir ABS en az PBT kadar iyi performans verir. Hele ki bu konudaki tuş takımını bir dene derim. Yumuşacık ve pürüzsüz.
Kullanıyorum, standart bir hissiyatı var. Kaliteli PBT'ler ile pek karşılaştırılamaz. Hatta BW KB 3 ile birlikte gelen 'This is Plastic' keycapler bile daha iyi bir hissiyata sahip.

Son düzenleme:

can7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Can
Xpg sumonner chery mx silver a olurmu ne diyorsunuz

Fantastiktürk

80+ Bronze
Büyük olasılıkla da görmen zor. Zira özel karakterler var bizim alfabemizde ve PBT işlemesi zor bir malzeme. Onun için maliyetli olacak bir kalıp sistemi yapmak istemiyor olmalılar diye düşünüyorum. Buna ek olarak custom klavyelerim var ve gayet de güzel ve pahalı keycaps setleri var. PBT ve İngilizce. Hissiyat bakımından hiçbir artıları da bence yok.
Gelen tuş takımları illaki TR dizilim olmak zorunda değil. Pek ala yabancı setleri de satabilirler şu anda o bile yok.

"Çok pahalı Custom klavyelerin ve setlerin" neymiş bilmiyorum ama ben Durgod K320 kullanıyorum standart bir PBT tuş takımı var ve hissiyat farkı gayet de belli oluyor. ABS daha ince, daha boş sesli, daha pürüzsüz. PBT daha dokulu, daha tok. Bir süre Laptop'umu kullanip tekrar normal klavyeye dönünce oha klavyem çok iyiymiş diyorum.
ABS tuş kapaklarında karakterler daha düzgün, daha keskin hatlı oluyor, ayrıca ışık geçirgenliği de daha iyi oluyor. Bunun nedeni de pbt malzemenin işlenme zorluğu. O nedenle bence kaliteli bir ABS en az PBT kadar iyi performans verir. Hele ki bu konudaki tuş takımını bir dene derim. Yumuşacık ve pürüzsüz.
Daha düzgün ve keskin hatlı olduğu doğru çünkü işlenmesi daha kolay. Işık geçirgenliği de daha iyi evet.

Gülmekten yarıldım ya. 'Kaliteli ABS en az PBT kadar iyi performans verir" ne demek yahu? Noluyor klavyenin FPS'i mi artıyor? Uzun süre parlama yapmayacak kaliteli bir ABS de olsa PBT ile aynı hissiyati veremez. Negatif anlamda demiyorum bunu. Bir defa ikisinin malzemesi farklı olduğu için ses karakteristikleri farklı olacaktır. Yine PBT her zaman daha dokulu olacaktır VS...

Parzival97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
Ethem Karahan
Hp Omen Encoder ile tam uyum sağlıyor mu? Kullanan var mı acaba?

Chaospain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Hakan Çağıl
Razer Blackwidow V4 Pro İngilizce Layout var, Türkçe karakterler eklemek için koysam uygun olur mu ne dersiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Dax Saz
Gelen tuş takımları illaki TR dizilim olmak zorunda değil. Pek ala yabancı setleri de satabilirler şu anda o bile yok.

"Çok pahalı Custom klavyelerin ve setlerin" neymiş bilmiyorum ama ben Durgod K320 kullanıyorum standart bir PBT tuş takımı var ve hissiyat farkı gayet de belli oluyor. ABS daha ince, daha boş sesli, daha pürüzsüz. PBT daha dokulu, daha tok. Bir süre Laptop'umu kullanip tekrar normal klavyeye dönünce oha klavyem çok iyiymiş diyorum.

Daha düzgün ve keskin hatlı olduğu doğru çünkü işlenmesi daha kolay. Işık geçirgenliği de daha iyi evet.

Gülmekten yarıldım ya. 'Kaliteli ABS en az PBT kadar iyi performans verir" ne demek yahu? Noluyor klavyenin FPS'i mi artıyor? Uzun süre parlama yapmayacak kaliteli bir ABS de olsa PBT ile aynı hissiyati veremez. Negatif anlamda demiyorum bunu. Bir defa ikisinin malzemesi farklı olduğu için ses karakteristikleri farklı olacaktır. Yine PBT her zaman daha dokulu olacaktır VS...
İster yarıl ister çatla. Tercih meselesi. Performans verir derken de uzun süreli kullanım sonucunda dayanım performansı ile ilgili konuşuyorum. Malzemenin sürekli yük altında gösterdiği performans yani. Bilmem anlatabildim mi. Dokulu olması daha iyi bir şey değil herkes için. Laptop klavyesi ile karşılaştırma da ilginç olmuş. Ses karakteristiği de kişiye göre tercih meselesi yine. Buna ek olarak abs tuş kapakları daha yumuşak bir ses çıkarır. Çünkü malzemesi daha yumuşaktır. Eğer tam tok bir ses istiyorsan bunu yalnızca tuş takımı ile sağlayamazsın. Bunun için stemlere silikon conta yerleştirmek, kapakların içine silikon bant yapıştırmak ve boyacı bandı, poron köpük modlarını kullanmak gibi işlemler yapabilirsin ki ben böyle kullanıyorum. Tok sesin alasını alıyorum. Öyle biri siyah biri beyaz değil yani.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
930,351
Üyeler
145,597
Son üye