Neler Yeni

İnce Hesap (Gaming Gecesi) Mağduruiyeti

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Bayram
Valla burda incehesabı bu kadar savunmayın.Adamlar gerçekten en yakın zamanda demekten başka bir şey demiyorlar. 13.5k tllik pc topladım orda. Ryzen 7'yi 9 ile değiştirmek için iptal ettirmek zorunda kaldım. Çünkü iptal edip tekrardan yapmadan olmuyor dediler bana. İade talebi oluşturdum fakat 5-6 gündür parayı iade etmelerini bekliyorum. Artık gına geldi aramaktan. Her zaman en kısa zamanda diyorlar ve yalnızca bu da değil. 2 gün önce bana parayı iade ettik dekont göndereceğiz dediler telefonda. Bende deniz bankı aradım bu konu hakkında ve deniz bank öyle bir şey yok dedi. Tekrardan şirketi aramanızda fayda var dediler. Ben de tekrardan aradım tabi, ayrıca mesaj da attım ne olur ne olmaz diye. Bana ''İade işlemi devam etmektedir.'' dediler. Yalan söyleyip oyalama nedenlerini hiç anlamıyorum. Sonuçta tekrardan pcyi ryzen 9 şeklinde sipariş vermek istiyordum ama bin pişman ettirdiler. Bir daha burdan sipariş vereceğimi düşünmüyorum.

Kimera

80+ Bronze
Amazondan Kulaklık aldım en geç 5 gün içerisinde gelir dediler fazla geldi ama tamam dedim ve bekledim. 5 Gün oldu kargo falan yok. 3 gün daha beklememi söylediler yine bekledim ve yine tık yok. Satıcıya yazdım dönüş olmadı. Verdikleri takip numarasındada 8 gündür antalyadan istanbula geliyor olarak gözüküyor. Belki geliyordur diğe beklemeye karar verdim. Toplamda 10 - 11 gün civarı bekledim ve kulaklık geldi. İşin garibi amazon ve kargo şirketinde hala gelmemiş olarak gözüküyor. Yani belki gelebilir beklemek lazım.
Bir dakika, Amazon.tr'nin Antalya'da deposu yok diye biliyorum ben :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Bayram
Ve bana 5-6 gün bekledin ne olmuş demeyin arkadaşlar. Geri iade işlemi için 1-3 iş günü diyorlar fakat Hepsiburada ve Trendyol'da 2 pc parçasının iadesinin ardından 3-4 saat içinde parayı banka hesabına gönderdiler. Benim gördüğüm kadarıyla bunlarda problem var.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Valla incehesap gına getirdi artık 13 gün önce verdiğim sipariş ve 8 gün önce verdiğim sipariş aynı anda kargoya verildi bu çarşamba günü bekledim hani ne başka bir şey yaptım ne de sövdüm adamlara yoğundurlar dedim bekledim. Dün elime ulaştı biri perşembe geldi diğer kargo da cuma geldi. Ama ne oldu tabii ki eksikkk. 13 gün önce verdiğim siparişin faturasına bir baktığım 2 ürün olması lazımken 1 ürün var ram var kulaklık yok kafayı yiyeceğim. Aradım bir hata olmuş dediler 13 günlük nasıl bir hata bu ya...

aber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
ahmet ber
Valla incehesap gına getirdi artık 13 gün önce verdiğim sipariş ve 8 gün önce verdiğim sipariş aynı anda kargoya verildi bu çarşamba günü bekledim hani ne başka bir şey yaptım ne de sövdüm adamlara yoğundurlar dedim bekledim. Dün elime ulaştı biri perşembe geldi diğer kargo da cuma geldi. Ama ne oldu tabii ki eksikkk. 13 gün önce verdiğim siparişin faturasına bir baktığım 2 ürün olması lazımken 1 ürün var RAM var kulaklık yok kafayı yiyeceğim. Aradım bir hata olmuş dediler 13 günlük nasıl bir hata bu ya...
Olayın özeti şu, birçok benzer başlıklar var forumlarda. Hatta videolar bile çekilmiş. Ben çok araştırmadan ilk defa alım yaptım bu siteden. Biraz daha araştırıp ona göre hareket etmek lazımdı dolayısıyla hatayı birazda kendimde buluyorum. Kaldı ki daha ürün gönderimde sorun yaşadık bu ürünler bozulsa veya garantilik bir durum olsa nasıl bir hizmet alacağız çok merak ediyorum. İstanbul Bilişim'de ilk zamanlar ucuza ürün satıyordu hem de sadece gaming gecesi diye değil her zaman. Ama geldikleri noktayı gördük. İncehesap'ı savunan istediği kadar savunsun böyle devam ederseler gelecekleri noktayı tahmin etmek zor değil.

Son düzenleme:

cgtytrn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Çağatay Turan
Olayın özeti şu, birçok benzer başlıklar var forumlarda. Hatta videolar bile çekilmiş. Ben çok araştırmadan ilk defa alım yaptım bu siteden. Biraz daha araştırıp ona göre hareket etmek lazımdı dolayısıyla hatayı birazda kendimde buluyorum. Kaldı ki bir daha ürün gönderimde sorun yaşadık bu ürünler bozulsa veya garantilik bir durum olsa nasıl bir hizmet alacağız çok merak ediyorum. İstanbul Bilişim'de ilk zamanlar ucuza ürün satıyordu hem de sadece gaming gecesi diye değil her zaman. Ama geldikleri noktayı gördük. İncehesap'ı savunan istediği kadar savunsun böyle devam ederseler gelecekleri noktayı tahmin etmek zor değil.
Bir taktik vereyim müşteri hizmetlerine bağlanman için. 1 numaralı hattı değil de (siparişinle ilgili durum) 5numaralı hattı tuşla. 20dkda bağlanacaksın

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Bir taktik vereyim müşteri hizmetlerine bağlanman için. 1 numaralı hattı değil de (siparişinle ilgili durum) 5numaralı hattı tuşla. 20dkda bağlanacaksın
Taktik için sağ ol :D Dün 11 de aradığımda çok enteresan bir şey oldu yeni uyandım ve kulaklığın gelmediğini öğrendim. Sonra incehesabı arayım zaten yataktan kalkıp elimi yüzümü yıkayıp yarım saat bekledikten sonra anca açarlar dedim ama aradım ve 1 dakika için de açtı yatakta uyuyor vaziyette ne diyeceğimi bilemedim bir an :D
Olayın özeti şu, birçok benzer başlıklar var forumlarda. Hatta videolar bile çekilmiş. Ben çok araştırmadan ilk defa alım yaptım bu siteden. Biraz daha araştırıp ona göre hareket etmek lazımdı dolayısıyla hatayı birazda kendimde buluyorum. Kaldı ki daha ürün gönderimde sorun yaşadık bu ürünler bozulsa veya garantilik bir durum olsa nasıl bir hizmet alacağız çok merak ediyorum. İstanbul Bilişim'de ilk zamanlar ucuza ürün satıyordu hem de sadece gaming gecesi diye değil her zaman. Ama geldikleri noktayı gördük. İncehesap'ı savunan istediği kadar savunsun böyle devam ederseler gelecekleri noktayı tahmin etmek zor değil.
İstan bilişim yurt dışından getirtiyor siparişleri yani bir televizyon aldın stokta yokken sipariş veriyorlar senin paranla. İncehesap bu duruma düşmez şu an bu durumda olma sebebi hem yoğunluk hem de korona. İncehesapdan daha önce çok alışveriş yaptım ilk defa başıma geldi ve kafayı yedirttiler.

aber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
ahmet ber
Hocam bugün cumartesi olduğu için iki kişi vardı önümde hemen bağlandı. Sonuç değişmiyor ki. Daha öncede belirttim iki depo ve birde merkez var. Merkezin hiçbir şeyden haberi yok. Sizi bekletip depoyu arıyor. Önlerine online haberleşme sağlayan bir sistem bile yok. Ben sadece kargoya verilip verilmediği hakkında bilgiyi tam 7 gün sonra yanı bugün alabildim. Dün kargoya verilip verilmediğini bile söyleyemiyorlardı.
Bakın bazıları savunuyor yada bana laf ediyor ama aldığım üründe "stoktan hızlı teslim" ibaresi var ve kendileri bu cümle grubunun tanımını 15:30'a kadar verilen siparişler için aynı gün kargolanır demişler. Ben ayın 8'inde sipariş verdim ve hala kargolanmadı ve ne zaman kargolanacağını sorduğumda da en kısa süre içinde deyip geçiştiriyorlar. Hiç pandemi falan demeyin madem pandemi var gönderimler sorunlu o zaman o ibareyi kaldırıp "iki hafta içinde gönderim" yazsınlar.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Hocam bugün cumartesi olduğu için iki kişi vardı önümde hemen bağlandı. Sonuç değişmiyor ki. Daha öncede belirttim iki depo ve birde merkez var. Merkezin hiçbir şeyden haberi yok. Sizi bekletip depoyu arıyor. Önlerine online haberleşme sağlayan bir sistem bile yok. Ben sadece kargoya verilip verilmediği hakkında bilgiyi tam 7 gün sonra yanı bugün alabildim. Dün kargoya verilip verilmediğini bile söyleyemiyorlardı.
Bakın bazıları savunuyor yada bana laf ediyor ama aldığım üründe "stoktan hızlı teslim" ibaresi var ve kendileri bu cümle grubunun tanımını 15:30'a kadar verilen siparişler için aynı gün kargolanır demişler. Ben ayın 8'inde sipariş verdim ve hala kargolanmadı ve ne zaman kargolanacağını sorduğumda da en kısa süre içinde deyip geçiştiriyorlar. Hiç pandemi falan demeyin madem pandemi var gönderimler sorunlu o zaman o ibareyi kaldırıp "iki hafta içinde gönderim" yazsınlar.
Bu konuda haklısın dostum bu onların büyük bir hatası. Tavsiyem 1 2 ay boyunca incehesaba bulaşmayın yani kargoyu göz önüne alarak bulaşın ama işin garibi de şu cuma günü indirimlerinden 240 gb jd ssd aldım ve pazartesi kargoya verdiler. Anlayamıyorum gerçekten daha önceki siparişim yerine sonraki veriliyor. Başkasının siparişi veriliyor ama sipariş nosuna göre deniyor.

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum ve aranıza katıldım. Açıkçası biraz da acele ettim saat 10'a kadar bu mesajı yayınlamak ve başka kişilerin de aynı duruma düşmesini engellemeye çalışmak istiyorum.
08.05.20 tarihinde gaming gecesinden iki adet ürün aldım. Tam bir hafta sonra 15.05.20 tarihinde yanı bugün ürünlerden biri elime ulaştı. Ancak diğer ürün hakkında hiçbir bilgi alamamaktayım. Daha doğrusu muhatap bile bulamıyorum. Site üzerinden mesaj yazdığınızda cevap bile veremiyorlar. Çünkü kendileri de gönderildi mi gönderildi ise kargo takip numarası ne bilemiyorlar. Telefon ile ulaşmak ise imkansız. Ortalama 60-65 dakikada ancak müşteri temsilcisine ulaşabiliyorsunuz. İlk seferinde ulaştım o da durumu bilemedim ulaştırmaya çalışıyoruz gibi cümleler kurup geçiştirmeye çalıştı ve hattan düştü. Daha sonra üç kez aramamda da 60 dakika bekleyip sıra bana gelince hat düşüyor. Ne tesadüftür ki tam üç kez bu durum oldu. Gerçekten bugün tüm öğleden sonramı müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için geçirdim ama başarılı olamadım. Gelmeyen ürün için iade talebi oluşturdum ona da hala cevap yok. İşin ilginç yanı bana daha bir haftadır temin edemedikleri ürünü bu gece de 30 adet stok ile satışa sundular. Ben daha geçen haftadan beri teslim alamadım bu hafta sipariş verenler ne yapar artık siz düşünün. Yazılanları okuyana tavsiyem bu siteden ve gaming gecesinden uzak dursun. Stoklarında olmayan malı satıyorlar hem de stoktan hızlı kargo yazıyorlar. Ama bir hafta da iki günlük mesafeye gelemiyor veya gelmeyi geçtim kimse kargoya verilip verilmediğini bile bilmiyor. Varsın 50-100 TL fazla verin. En azından benim gibi başınız ağrımaz. Önümüzdeki 2-3 gün içerisinde de sonuç alamazsan tüketici hakem heyetine başvuracağım çünkü başka bir şekilde çözebileceğimi pek inanmıyorum. Herkese selamlar, saygılar.

Bankayı arayın ürünüm gelmedi Chargeback devreyi sokun deyin paranız hesabınıza geri yatacaktır.

Son düzenleme:

aber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
ahmet ber
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bankayı arayın ürünüm gelmedi Chargeback devreyi sokun deyin paranız hesabınıza geri yatacaktır.
Tek ürün için denenebilir ancak iki ürün aldım biri geldi biri gelmedi. Kısmı chargeback hiç duymadım bankanın da kabul edeceğini düşünmüyorum. THH artık online ve kolay. 2-3 gün içinde sonuç alamazsam o yolu deneyeceğim. Teşekkürler öneriniz için.

cgtytrn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Çağatay Turan
Haklısınız müşteri hizmetleri de baya sıkıntılı, siteyle ilgilenen kişilerde sıkıntılı. Birbirlerinden haberleri yok. Hazır sistem aldım yanında hediye fan göndermediler. Biri diyorki sizin aldığınız hazır sistemde hediye fan yoktu, diğeri diyorki gönderilecektir. 40tl için ne yapcaklarını şaşırdılar. Konu kapansın diye yalan söylemeye başladılar ben de inat ettim alacam o hediye fanı .

euzunlar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
erhan uzunlar
Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum ve aranıza katıldım. Açıkçası biraz da acele ettim saat 10'a kadar bu mesajı yayınlamak ve başka kişilerin de aynı duruma düşmesini engellemeye çalışmak istiyorum.
08.05.20 tarihinde gaming gecesinden iki adet ürün aldım. Tam bir hafta sonra 15.05.20 tarihinde yanı bugün ürünlerden biri elime ulaştı. Ancak diğer ürün hakkında hiçbir bilgi alamamaktayım. Daha doğrusu muhatap bile bulamıyorum. Site üzerinden mesaj yazdığınızda cevap bile veremiyorlar. Çünkü kendileri de gönderildi mi gönderildi ise kargo takip numarası ne bilemiyorlar. Telefon ile ulaşmak ise imkansız. Ortalama 60-65 dakikada ancak müşteri temsilcisine ulaşabiliyorsunuz. İlk seferinde ulaştım o da durumu bilemedim ulaştırmaya çalışıyoruz gibi cümleler kurup geçiştirmeye çalıştı ve hattan düştü. Daha sonra üç kez aramamda da 60 dakika bekleyip sıra bana gelince hat düşüyor. Ne tesadüftür ki tam üç kez bu durum oldu. Gerçekten bugün tüm öğleden sonramı müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için geçirdim ama başarılı olamadım. Gelmeyen ürün için iade talebi oluşturdum ona da hala cevap yok. İşin ilginç yanı bana daha bir haftadır temin edemedikleri ürünü bu gece de 30 adet stok ile satışa sundular. Ben daha geçen haftadan beri teslim alamadım bu hafta sipariş verenler ne yapar artık siz düşünün. Yazılanları okuyana tavsiyem bu siteden ve gaming gecesinden uzak dursun. Stoklarında olmayan malı satıyorlar hem de stoktan hızlı kargo yazıyorlar. Ama bir hafta da iki günlük mesafeye gelemiyor veya gelmeyi geçtim kimse kargoya verilip verilmediğini bile bilmiyor. Varsın 50-100 TL fazla verin. En azından benim gibi başınız ağrımaz. Önümüzdeki 2-3 gün içerisinde de sonuç alamazsan tüketici hakem heyetine başvuracağım çünkü başka bir şekilde çözebileceğimi pek inanmıyorum. Herkese selamlar, saygılar.
seni çok iyi anlıyorum dostum aynı akşam bende 3 adet ürün satın aldım o ürünlerden 1i kargolandı.ve hala elime ulaşmadı diğer iki ürüne dün mesaj yazmışlar elimizde yok temin edip göndereceğiz diye.anladığım kadarıyla parayı topluyorlar sonradan temin ediyorlar ve bu da bi süreç. perşembe günü hepsiburadadan 3 parça ürün aldım bugun hepsini teslim aldım covid 19 birtek ince hesaptamı var? parça gelir şüphe yok ama 1 ay sonra gelecek olan parçayı napiiim heryere şikayet yazdım kimse almasada anlasalar biraz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,758
Üyeler
158,183
Son üye
tusuu00
Top Bottom