Neler Yeni

Neden Android varken iPhone alınmalı?

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Öhm öhm. Öhööm öhööööm. Düzgün kullanırsan 4 seneyi zorlarsın :)
Biz destek konusundan bahsediyoruz yalnız :D telefonun ne kadar dayandığından değil. O zaman benim evimdeki ipad 1 şuan 11 yıllık ama hala çalışıyor sorunsuz bi şekilde :D

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Arkada açık kalma pil ayarları felan işte aklıma gelmiyor.
Hocam Onları yapmak Toplasan 5-10 DK Falan sürüyor ,
3-5 Yıl Kullanacağınız Telefona bir zahmet 10 DK Ayırıp Yapın Zaten.

Senin alacağın 8000TL'lik iPhone temiz bir kullanımda 6 seneyi çıkartır, ama o 2000TL'lik telefonun - kimse kusura bakmasın ve açık olsun- 2 sene sonra kullanılmaz hale gelecek. iOS'un farkı da bu işte, stabilize çalışıyor.
2k ile 8 k yı karşılaştırmak hmmmm tamam

Git 6k lık bir androidle 8k lık iphoneyi karşılaştır aradaki 2 k da benden olsun hadi her şekilde yine android EZER

Gocer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Göktuğ Göçer
Kanka kim ne derse dersin iphonelerin kameraları çoğu android e göre daha iyi 5 6 sene rahat kullanım ömrü var donma kasma yapmıyor instagram da daha kaliteli deneyim sunuyor kolay ve stabil kullanımı var garanti konusunda çok iyiler ufak bir arızada yedek telefon vererek çok güzel ilgileniyolar marka adı ve kalitesi var ayrıca 2. el de en çok satılan telefon markası ve 2. el satarken çok değer kaybetmiyor

Nachi

80+ Platinum
Hocam Onları yapmak Toplasan 5-10 DK Falan sürüyor ,
3-5 Yıl Kullanacağınız Telefona bir zahmet 10 DK Ayırıp Yapın Zaten.
yapmam birsürü ayar yapmışım hepsi aklımda değil. Bırak telefon hazır hale getirsin uğraşamam YIL OLMUŞ 2021 kurulumla mı uğraşcaz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allah’ım sen bana sabır ver, YARRABİ! Amin.
Yoksa konu böyle giderse çoğuna tek tek sülalesine destan yazacam.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
yapmam birsürü ayar yapmışım hepsi aklımda değil. Bırak telefon hazır hale getirsin uğraşamam YIL OLMUŞ 2021 kurulumla mı uğraşcaz?
Hocam sizin Amacınız Üzüm Yemek mi Bağcı Dövmek mi ?
Kurulumu Zaten Yapıyor Diyorum. Sizin yapmanız Gereken Ayarlar ,Ekran Süresi , Çözünürlük Ve Bir Kaç Ayar daha
Bunlar İçin İphone Alacaksanız Alın Zaten Boşverin.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Kimse kusura bakmasın ve açık olsun- 2 sene sonra kullanılmaz hale gelecek.
Yaklaşık 1500 TL'ye aldığım cihazı 4 yıldır kullanıyorum, kullanıcı ile alakalı. Böylesine gömmeye gerek yok. :)

iPhone'ların ne özelliği var?
Burada eko sisteminden, arayüzüne, kamerasına, kaynak kullanımına vs. pek çok şeye girebiliriz ama gerek yok. Kullanman yeterli olur, kaliteli.

Neden bu kadar pahalılar?
Türkiye. Amerika'da ucuz olduğu için alan bile var. Fiyatının dolar bazında gayet güzel hakkını veriyorlar.

Kısacası bir kere iPhone kullanırsanız kalitesini anlarsınız. Apple; ne kadar kendine muhtaç bırakıp, kitle kontrol yapıp, alternatif sunmayıp, para dürtükleme peşinde olan bir marka olsa da kalitesi tartışılmaz. Telefon sizin için benim gibi iki üç alo yaptığınız, arada sosyal medyaya ve forumlara girdiğiniz basit bir araç değilse ve bütçeniz varsa bu paralar verilebilir.

Nachi

80+ Platinum
Hocam sizin Amacınız Üzüm Yemek mi Bağcı Dövmek mi ?
Kurulumu Zaten Yapıyor Diyorum. Sizin yapmanız Gereken Ayarlar ,Ekran Süresi , Çözünürlük Ve Bir Kaç Ayar daha
Bunlar İçin İphone Alacaksanız Alın Zaten Boşverin.
İşte tek avantaj o değil kendinizi boşa üste çıkartıp konu kapatmaya çalışmayınız. Ek olarak lütfen bana Apple ile ilgili saçma şeyler söylemeyin.

Yaklaşık 1500 TL'ye aldığım cihazı 4 yıldır kullanıyorum, kullanıcı ile alakalı. Böylesine gömmeye gerek yok. :)

Burada eko sisteminden, arayüzüne, kamerasına, kaynak kullanımına vs. pek çok şeye girebiliriz ama gerek yok. Kullanman yeterli olur, kaliteli.

Türkiye. Amerika'da ucuz olduğu için bile var. Fiyatının gayet güzel hakkını veriyorlar.

Kısacası bir kere iPhone kullanırsanız kalitesini anlarsınız. Apple; ne kadar kendine muhtaç bırakıp, kitle kontrol yapıp, alternatif sunmayıp, para dürtükleme peşinde olan bir marka olsa da kalitesi tartışılmaz. Telefon sizin için benim gibi iki üç alo yaptığınız, arada sosyal medyaya ve forumlara girdiğiniz bir araç değilse ve bütçeniz varsa bu paralar verilebilir.
İşte aradığım cevap.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Burayı ayfon fanboyları bascak gibi .d
Hala iOS yazılımı daha stabil daha güvenli diyen var ya kardeşim o iş eskide kaldı bikere güvenlik olayı bitti artik iOS veya Mac OS yazılımlarına da virüsler yazılıyor. Stabilite konusuda geride kaldı Android çok ilerleme kaydetti. Ancak şunu kimse unutmasın iOS sadece iphone larda çalıştığı için çalışacağı cihazlar belli bu yüzden ona göre tasarlanıyor yani nispeten daha stabil olması gayet doğal. Android de bir sürü marka var cihaz var. Kısaca bence iPhone alacağım diye kendini paralayanları iPhone alıp kendini "hawlı" sanan kişileri anlamıyorum ikiside elektronik cihaz temelde aynılar zaten neden böyle bir "ayrımcılık" yapılıyor? İsteyen Android alır isteyen iPhone. Hatta bazı kişiler Android kullananlara fakir muamelesi falan yapıyor iPhone ile hava atıyor cidden anlamıyorum. iPhone sahibi olunca havalı olunmuyor bunu herkesin bilmesi gerek. Android çok gelişti bütün ihtiyaçları karşılıyor neredeyse. iPhone almak için kendinizi parçalamanıza gerek yok. Zaten ilerde fiyatları düşecek iPhone ların çünkü özelliği kalmadı eskisi gibi
Evde macbook pro 2011 var 10 yıldır annem kullanıyor en az korsan film sitelerinden 1000 tane film izlemiştir kaç bin reklama tıklamıştır 1 kere format atılmadı 1 kere virüs girmedi sen ne diyorsun ? iphone daki tek virüsün takvim virüsü olduğunu bilmiyo musun ? Ha bu arada o virüs değil sadece bazı sitelerde takvim aboneliği ekle diye yazı çıkıyor onu kabul ettiğin zaman abone oluyor bunu ayarlardan iptal etmen 30 saniye

aynen aynen iphone ların fiyatı düşücek valla büyük oyunu gördü orda fiyatlar 600 dolar , sizin dediğiniz xiaomi lerin fiyatları ise 200 dolar. Ordakiler akılsız mı gidiyor xiaomi almıyor iphone alıyor? Yoo alımgücü var adamlarda para var iphone daha iyi olduğu için gidiyor alıyor. Android isteyen ise samsung alıyor. Kimsenin umrunda bile değil xiaomi (fakir ülkelerin dışında)

Bide burda 4 yıl şu androidi kullandım diyenler var :D ben istesem 20 yıl da kullanırım biz kaç yıl destek aldığında bakıyoruz

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
İşte tek avantaj o değil kendinizi boşa üste çıkartıp konu kapatmaya çalışmayınız. Ek olarak lütfen bana Apple ile ilgili saçma şeyler söylemeyin.

İşte aradığım cevap.
Ben Konuyu Kapatmaya Mı Çalışıyorum Sizce ?
Apple ile İlgili Söylediğim Saçma Şeyleri Söyleyin
Neden Saçma Olduğunu Tartışalım

İşte aradığım cevap.
Ayrıca İphone'un Artılarını Siz Sayın madde Madde,
Ben Size İstediğiniz Kadar android Artısı Sayabilirim.

HoYeon Jung

80+ Gold
İphone 12 Mini'de Fiyatına Göre Alınabilecek Bir Telefon Değil.
Ekran , Batarya , Ram gibi faktörlerden Ötürü.
Hele Batarya Rezaletine Hiç Girmeyeyim , 2227 Mh Batarya Var.

Yani Kendim Yanımda Şarj Edilebilir Pil Taşısam Daha Yüksek MH Sağlarım.
Ekranı gayet iyi, neresi kötü?
Artık yeter be hocam, batarya 1 günü çıkartıyor. Benim daha 2 aylık 4100mah telefonum oyun oynadığımda 3 kere şarja takıyorum.
Ram ise, İPhone'lar zaten düşük RAM ile meşhurlar. Anlatmama gerek yok sanırsam?

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Uzun seneler götürme muhabbeti tam bir palavradır, günümüz şartlarında gelişen teknolojiye hiçbir telefon 5 seneden fazla dayanamaz.

/// Ha bir de
Kendi gibi ekranı da gereksiz pahalı olduğu için millet kırık ekranla terminatör gibi geziyor ortalıkta :D
iphone 7 var her gün 10 kere düşürüyorum bi kırık bi çatlak yok , telefon 6 yıllık ilk çıktığı zaman Londra’dan aldım hala oyun performansı çok iyi :D

Nachi

80+ Platinum
Ben Konuyu Kapatmaya Mı Çalışıyorum Sizce ?
Apple ile İlgili Söylediğim Saçma Şeyleri Söyleyin
Neden Saçma Olduğunu Tartışalım

Ayrıca İphone'un Artılarını Siz Sayın madde Madde,
Ben Size İstediğiniz Kadar android Artısı Sayabilirim.
Artıları
-Akıcı stabil bir yazılım
-Çok güçlü uzun ömürlü işlemci
-En az 5 Yıl güncel kalması
-Ekosistemi
-İnstagram’da kaliteli foto yükleyebilmesi
-Video performansı

Eksileri
-60hz olması
-iCloud 5gb ücretsiz alan çok az
-Bazı oyunlar androidde ücretsizken iOS’ta paralı
-iPhone 11 altı cihazların bataryası düşük