Neler Yeni

Neden Android varken iPhone alınmalı?

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Hocam bi aralar Xiominin Aya kadar zoom yaptığı ama iphonenin gökyüzüne kadar zoom yaptığı bir video vardı bu videoyu gören fanboylar karşılaştırma yaparak kendi totolarını kaldırdı. Halen daha karşılaştırma yapanlar var. Bide iphoneyi bataryasından vuran bir kitle var onlar daha da üst seviye.
Batarya kapasitesinden çok optimizasyon önemli. Apple'ın Bionic'ler gayet iyi bu konuda.
Optimizasyon kötü olduktan sonra isterse 5000Mah olsun batarya. Bi' işe yaramaz.

Nachi

80+ Platinum
hayır ama 3-4 hafta önce taş gibiydi 2 hafta önce uyandım bi telefonu açayım dedim parmak izi okumadı adam gibi sonra telefonu açtım az sahibindende ekran kartı bakayım dedim günlük rutin olarak sahibindeni açana kadar 5dk geçti sahibindenden çıktım foruma girdim bruj heryerde takılmaya başladı
Klavye bile ekran döndürürken bile donuyor.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Yazılımı.

iOS Android'lere göre çok daha stabildir üstüne parmak basarım.

Android kullanan kaç marka var? Sayalım.

Samsung
Xiaomi
Oppo
Huawei (her ne kadar HarmonyOS çıksa bile hala Android kurulu olan cihazları var.)
Realme
Poco
OnePlus
ZTE
Google

Belki de bir bu kadar markayı saymamışımdır. Bu markalar her yıl birçok telefon çıkarıyor ki Samsung'un S, Note, A, M, F serileri gibi.

Bir marka her Android telefon için özel olarak detaylı optimizasyon yapamaz yaparsa bile üstüne durmaz. Çünkü her yıl onlarca telefon çıkarıyorlar. Ve işletim sistemleri kendilerine ait olmadığından Apple'ın iOS üzerindeki hakimiyeti kadar üzerinde duramayabilirler.

Android Google'ın işletim sistemidir. Diğer şirketler onu alıp Android üstüne kendi arayüz yazılımlarını kurarlar. Ve bu yazılım direkt Android'le gelmediğinden dolayı şişme yapabilir. Sadece bu arayüz yazılımları da değil Android'in doğasında var bu.

Eminim ki 2 yıl kullandığınız Android telefonunuzda,

X uygulama yanıt vermiyor veya X uygulama durdu hatası almışsınızdır.

------------------------------------------------
Telefon ömrü

Bir Android telefonun ömrü maksimum performans için 2 yıldır. Daha üstünde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İllaha yaşamanız gerekmez ama yaşamanız olası. Aldığınız zamanın amiral gemisini aldıysanız bilemem ama sizin iPhone alacağıma 2000 TL'lik telefon alırım dediğiniz telefonlarda yaşamanız olası.

Android telefonlar en yüksek amiral gemileri için belki 3 defa büyük güncelleme alırlar. Düşük orta seviye için bu belki 1 belki 2'dir.

Ama hangi iPhone modeli olursa olsun bu süre 5 veya 6 yıldır. Yani bu 5 6 yılda her yeni özellikten (donanımsal olanlar harici) faydalanabilirsiniz.

Tabi Android telefonun güncelleme almaması aslında günlük yaşantıda sıkıntı çıkarmaz ama ben sürekli güncelleme almak istiyorum diyenleri 1 2 güncellemeden sonra mahrum bırakır.
-------------------------------------------------

Batarya konusunda ise kimse kusura bakmasın yeni iPhone'lar bu konuda iyi.

6S,7,8, SE 2020 gibi küçük telefonlar küçük olduğundan bataryaları kötü ama büyük kasalıların hakkı yenmemeli.

Son düzenleme:

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Görkem çetinkaya
Senin alacağın 8000TL'lik iPhone temiz bir kullanımda 6 seneyi çıkartır, ama o 2000TL'lik telefonun - kimse kusura bakmasın ve açık olsun- 2 sene sonra kullanılmaz hale gelecek. iOS'un farkı da bu işte, stabilize çalışıyor.
3yildir samsung kullaniyorum hic bir problemi yok

BIGGZ

80+ Bronze
Uzun seneler götürme muhabbeti tam bir palavradır, günümüz şartlarında gelişen teknolojiye hiçbir telefon 5 seneden fazla dayanamaz.

/// Ha bir de
Kendi gibi ekranı da gereksiz pahalı olduğu için millet kırık ekranla terminatör gibi geziyor ortalıkta :D

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Piyasada 2.000TL ye bile Android cihazlar varken şu an en ucuz alınabilir bir iPhone en az 8.000TL. iPhone'ların ne özelliği var da neden bu kadar pahalılar? Hadi gelin tartışalım :)
Çünkü o iphonelar 650-700 dolar , dediğin androidler 150-200 dolar bu kadar

Nachi

80+ Platinum
Eğer android tercih etsem bütçe açısından ederdim ve samsung alırdım başka almazdım. Ama Samsunga laf ettirmem mis gibi yazılımı.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,086
İsim
Lydranx
Bazıları gibi jailbreak saçmalığını yapmazsan normal kullanırsan gayet de hâlâ güvenliği iyi. Hadi diyelim iyi değil. AMA ANROİDDEN GÜVENLİKLİ OLDUĞU KESİNDİR!
Hayır Kesin falan değildir ,
Neden Şu Yüzden :

Şimdi Telefonların Kaç adet Olduğuna Bakalım ,
Mesela İos Tarafında 4 Adet Model Olduğunu Varsayalım . İphone 8 X 11 12 (Tabi S leri Minileri de katılabilir )
Birde Android Tarafını Kullanan Telefon Sayısına Bakalım , Onlarca Hatta Yüzlerce

Şimdi Bir Hacker Atıyorum Bir Telefonda Yazılım Açığı Buldu . Mesela İphone 11'de Bulmuş Olsun. İphone 11 Çok Fazla Satıldığı İçin Çok Fazla Kullanıcı Tehlikede Demektir

Ama Android Tarafında Yüzlerce Telefon olduğu İçin , Sistemde Bir Açık bulunsa Bile , Onlarca Telefon Olduğu İçin Her Telefon Riske Girmeyecektir

(Tabi Dışarıdan Apk İle Herhangi Bir Zararlı Yazılım Yüklenmezse)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,486
Üyeler
146,730
Son üye
zanakarali
Top Bottom