Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Samsung Galaxy A34 128 GB 9499 TL

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Mehmet Ali
E-Faturalar üzerinde kesildikten sonra düzenleme yapılmıyor. Faturada değişiklik yapılması için iptal edilip tekrar fatura kesilmesi gerekli. Eski faturaya erişim sağlansa bile geçerli olmayacaktır. Ayrıca üzerinde imei numarası olmadığı için telefona ait olduğuda kanıtlanamaz.
Geriye dönük fatura çıkartılamaz mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

E-Faturalar üzerinde kesildikten sonra düzenleme yapılmıyor. Faturada değişiklik yapılması için iptal edilip tekrar fatura kesilmesi gerekli. Eski faturaya erişim sağlansa bile geçerli olmayacaktır. Ayrıca üzerinde imei numarası olmadığı için telefona ait olduğuda kanıtlanamaz.
1700131130584.png
Bu şekilde bir mail atmışlardı.

Metrekare

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Burak Ergün
Geriye dönük fatura çıkartılamaz mı?

Alıntıyı görüntüleBu şekilde bir mail atmışlardı.
Merhaba,

e-Arşiv Fatura üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamaz.

Teknik olarak e-Arşiv Fatura iptal edilebilir. İptal işlemi, iade faturası ya da gider pusulası düzenlenebilen durumlarda yapılamaz.

İptal etmek istediğiniz faturaya ait bilgileri e-Arşiv raporunun iptal elemanına girmek ve ilgili raporu GİB'e göndermek suretiyle yapabilirsiniz.

İptal edilen belge ile ilgili tevsik yükümlülüğü tarafınıza aittir.

İyi günler...
Buda Gelir Daire Başkanlığının verdiği cevap.

Amazon müşteri hizmetleri sadece konuyla ilgili kayıt açıyor. İlgili departmanın ilgili ticket a cevap vermesi için 72 saat süresi var. Bu yüzden 72 saat içerisinde diyorlar. Asıl önemli olan ilgili departmandan ne cevap geleceği. Faturaları iptal edip tekrar kesebilirler. Amazonun elinde gönderilen telefonun imei numarasının kayıtlı olduğunu varsayarak bunu söylüyorum. Eğer imei numarası siparişe kayıtlı değilse zaten hiçbir şekilde faturaya eklemezler. Ancak iade ve tekrar alınması ile telefonun çıkışı yapılmadan eklenir.

Bende kardeşim için banada aynı cevaplar verildi. Bekliyorum bende şuanda. Amazon Türkiye ülke müdürüne konuyla ilgili bir bilgilendirme mesajı hazırlayıp göndermeyi düşünüyorum. Çok mağdur olan var. Siz yine şartları biliyorsunuz, düzeltmeye uğraşıyorsunuz. Hiçbir şeyden haberi olmayan insanlarda var.

Benim tavsiyem imei yazan faturayı almadan telefonun kutusunu dahi açmayın.

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Merhaba,

Teknik olarak e-Arşiv Fatura iptal edilebilir. İptal işlemi, iade faturası ya da gider pusulası düzenlenebilen durumlarda yapılamaz.

İptal etmek istediğiniz faturaya ait bilgileri e-Arşiv raporunun iptal elemanına girmek ve ilgili raporu GİB'e göndermek suretiyle yapabilirsiniz.

İyi günler...

Amazon müşteri hizmetleri sadece konuyla ilgili kayıt açıyor. İlgili departmanın ilgili ticket a cevap vermesi için 72 saat süresi var. Bu yüzden 72 saat içerisinde diyorlar. Asıl önemli olan ilgili departmandan ne cevap geleceği. Faturaları iptal edip tekrar kesebilirler. Amazonun elinde gönderilen telefonun imei numarasının kayıtlı olduğunu varsayarak bunu söylüyorum. Eğer imei numarası siparişe kayıtlı değilse zaten hiçbir şekilde faturaya eklemezler. Ancak iade ve tekrar alınması ile telefonun çıkışı yapılmadan eklenir.

Bende kardeşim için banada aynı cevaplar verildi. Bekliyorum bende şuanda. Amazon Türkiye ülke müdürüne konuyla ilgili bir bilgilendirme mesajı hazırlayıp göndermeyi düşünüyorum. Çok mağdur olan var. Siz yine şartları biliyorsunuz, düzeltmeye uğraşıyorsunuz. Hiçbir şeyden haberi olmayan insanlarda var.

ben telefonu aldım açtım hat takmadan sadece evde kullanıcam video izlemekiçin sıkıntı çıkarsa amazon iade alırmı acaba ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Mehmet Ali
Merhaba,

İyi günler...

Dün açtım sim kartını da taktım bakalım ne olacak,telefon ihtiyacım gerçekten vardı ve 9499 a aldım fiyatı da uygun telefonu da sevdim
Eğer iade olmazsa da üzülmeyeceğim.

ben telefonu aldım açtım hat takmadan sadece evde kullanıcam video izlemekiçin sıkıntı çıkarsa amazon iade alırmı acaba ?
Telefona bir zarar gelmediği sürece iade edebilirsiniz sorun olmaz dedi temsilci bana o yüzden de açtım.

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Dün açtım sim kartını da taktım bakalım ne olacak,telefon ihtiyacım gerçekten vardı ve 9499 a aldım fiyatı da uygun telefonu da sevdim
Eğer iade olmazsa da üzülmeyeceğim.

Telefona bir zarar gelmediği sürece iade edebilirsiniz sorun olmaz dedi temsilci bana o yüzden de açtım.
iyi o zaman sadece evde video izlemek için kullanıcam sorun olursa iade ederiz

benim faturamda da imei yazmıyor şaka gibi

Son düzenleme:

mrt05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mert Noyan
Merhaba Mert Bey,

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederim.

Mert Bey, faturalarda IMEI numarası yer almaktadır, aksi bir durumda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinden mail yolu ile bu şekilde geri dönüş aldım.

Ladomfc61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Sefa
Arayarak konuştum Amazon ile. Bana, bugün düzenleme yapıldı vergisiz telefon ile ilgili sistemlerimizdeki çalışma oluşturuldu dendi. Faturanizda gozukecektir 72 saat icinde, magdur olmazsiniz Amazon'un haberi var gerekli islemleri gerceklestiriyorlar dendi. Bekleyip göreceğiz

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Mehmet Ali
Faturalarda bir gelişme var mı? Mail geldi mi veya düzenlenmiş faturayı görebiliyor musunuz?
48 saati doldurdu yarın öglen 3 de 72 saat olacak başvuru yapalı.

iusq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
yunus emre yalın
O imeiyi ekleyecekler arkadaş kendi sitelerinde böyle bir ibare var.
"3 Aralık 2020 tarihinden sonra oluşturulan faturalarda IMEI numaranız satın aldığınız cihaza ait faturanın “Mal/Hizmet Cins” bölümünde yer alır. Bu sadece Amazon.com.tr tarafından satılan ve gönderilen ürünler için geçerlidir."

Beguile

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Beguile
Telefonu açtım, birkaç fotoğraf çektim, YouTube'a girdim ve kapadım. Hat takmadım, kendi hesaplarımı bile kurmadım. Toplasan 1 saat açık kalmıştır. Sonra bu yazıyı görünce telefonu kapattım şuan öyle bekletiyorum. Umarım sorun çıkarmazlar çok saçma bir durum.

Ladomfc61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Sefa
Telefonu açtım, birkaç fotoğraf çektim, YouTube'a girdim ve kapadım. Hat takmadım, kendi hesaplarımı bile kurmadım. Toplasan 1 saat açık kalmıştır. Sonra bu yazıyı görünce telefonu kapattım şuan öyle bekletiyorum. Umarım sorun çıkarmazlar çok saçma bir durum.
Onemi yok. Ben google hesabimi da girdim. Kozmetik hasar olmadigi sürece iade aliyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Mehmet Ali
O imeiyi ekleyecekler arkadaş kendi sitelerinde böyle bir ibare var.
"3 Aralık 2020 tarihinden sonra oluşturulan faturalarda IMEI numaranız satın aldığınız cihaza ait faturanın “Mal/Hizmet Cins” bölümünde yer alır. Bu sadece Amazon.com.tr tarafından satılan ve gönderilen ürünler için geçerlidir."
Evet bende bunu gördüm ancak müşteri temsilcileri hiç böyle bir şeyden bahsetmiyor..

YouTube da müzik veya video izlerken kasadan ses titreşimi geliyor mu dokununca?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom