Neler Yeni

Tesla Model Y vs Peugeot E 2008 GT

WretcheR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Çağrı Arslan
Öncelikle merhaba. İki araba arasında kaldık. Vergi indirimiyle birlikte Tesla Model Y'nin 200 hp ve 550 km menzilli modeliyle fiyatları aynı. Peugeot E 2008 GT yani full paket 156 hp ve 406 km menzili var. Mantıklı olanı Tesla Model Y olarak düşünüyorum ama arabanın içinde tablet dışında gösterge bile yok. Boş bir araba gibi geliyor. Akıllılık konusunda en iyisi tabi ki Tesla Model Y. Sizin tercihiniz nedir ? Model Y'nin veya E 2008 GT'nin piyasası nasıldır ? Bizim pederi Tesla'ya ikna etmeye çalışıyorum ama çok boş bir araba diyor. Yardımcı olun bea :)

Tesla için böyle bir gösterge buldum kullanılabilir mi sizce: https://www.sahibinden.com/ilan/yed...ran-gosterge-paneli-ekrani-9-1129360409/detay

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Öncelikle merhaba. İki araba arasında kaldık. Vergi indirimiyle birlikte Tesla Model Y'nin 200 hp ve 550 km menzilli modeliyle fiyatları aynı. Peugeot E 2008 GT yani full paket 156 hp ve 406 km menzili var. Mantıklı olanı Tesla Model Y olarak düşünüyorum ama arabanın içinde tablet dışında gösterge bile yok. Boş bir araba gibi geliyor. Akıllılık konusunda en iyisi tabi ki Tesla Model Y. Sizin tercihiniz nedir ? Model Y'nin veya E 2008 GT'nin piyasası nasıldır ? Bizim pederi Tesla'ya ikna etmeye çalışıyorum ama çok boş bir araba diyor. Yardımcı olun bea :)

Tesla için böyle bir gösterge buldum kullanılabilir mi sizce: https://www.sahibinden.com/ilan/yed...ran-gosterge-paneli-ekrani-9-1129360409/detay
Zevk diyorsanız her zaman içten yanmalı motorlu araçlar tercih edin. Rahatlık ve tasarruf diyorsanız elektrikli motorlu araçlar tercih edin.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dostum tesla mı boş?
Teslada her türlü donanım o tablet dediğin şeyin içinde. Ve emin ol her şeyiyle Peugeottan öndedir. Elektrikli bir araçta ısı pompası gibi özellik şart. Ve çoğu elektriklide bu standart olarak gelmiyor.
Tesla emin ol her yönüyle önde

WretcheR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Çağrı Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum tesla mı boş?
Teslada her türlü donanım o tablet dediğin şeyin içinde. Ve emin ol her şeyiyle Peugeottan öndedir. Elektrikli bir araçta ısı pompası gibi özellik şart. Ve çoğu elektriklide bu standart olarak gelmiyor.
Tesla emin ol her yönüyle önde
Benim düşüncem de aynı şekilde Tesla Türkiye'de önceden çok aktif olmayan bir araba olduğu için peder ikna olmuyor. Tesla'ya ikna etmek için ne yapmam gerektiğini de bilemiyorum. Sıkıntıdayım bende.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Sorunun ciddiliğini çözmeye çalıştım 2 saat.

WretcheR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Çağrı Arslan

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,574
İsim
Yavuz
Pejoya o kadar para verilmez. Tesla kat daha iyidir.

WretcheR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Çağrı Arslan

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Benim düşüncem de aynı şekilde Tesla Türkiye'de önceden çok aktif olmayan bir araba olduğu için peder ikna olmuyor. Tesla'ya ikna etmek için ne yapmam gerektiğini de bilemiyorum. Sıkıntıdayım bende.
Babana ısı pompasından ve bataryasından bahset. Teslada 6kwh daha büyük bir batarya ve ekstra ısı pompası artısı var. Ayrıca çoğu yönden daha iyi bir araç

WretcheR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Çağrı Arslan
Babana ısı pompasından ve bataryasından bahset. Teslada 6kwh daha büyük bir batarya ve ekstra ısı pompası artısı var. Ayrıca çoğu yönden daha iyi bir araç
Bilgiri birine benziyorsunuz. Bu ısı pompası olayı tam olarak nedir ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde dediğim gibi piyasası var mıdır aracın ?

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,574
İsim
Yavuz

Mert

80+ Silver
Elektrikli araç almam. Eğer ki mutlaka alacaksam bu Tesla olur.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bilgiri birine benziyorsunuz. Bu ısı pompası olayı tam olarak nedir ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde dediğim gibi piyasası var mıdır aracın ?
Isı pompası ısıtma modunda olduğunda, batarya ısısı enerji tüketimini düşürmek için hava kanalındaki ısı değiştirici tarafından soğutuluyor. Isı pompası sistemi kapalı olduğunda ise bataryanın ısısı, araç önündeki ısı değiştirici yoluyla doğal soğutma kaynağından yardım alınarak soğutuluyor.
Kısaca ısı pompası olmayan araçta ısıtma soğutma sistemi tüm gücünü bataryadan alıyor ve menzili epey düşürüyor.
Isı pompası olunca bu sistem kullanılarak menzilden kayıp vermiyor. Kışın aşırı işe yarar. Isı pompası yoksa 450 menzili olan araçta kışın 300 menzili kullanmana sebep olur. Diğer tarafta kayıp yaşamazsın.
Her ne kadar karşılaştırılsa da toggda da ısı pompası bulunmamakta.
Bu videoda bu olaydan bahsediyor.

Kışın menzil ile alakalı olan sorulardan da burada bahsetmiş. İki videoyu da izlemeni öneririm. Teslanın farklarına bakmalısın

Top Bottom