Neler Yeni

14 Yaşında nerede çalışabilirim?

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Musa ÖZ
Tanıdık olmasına gerek yok
Tanıdık olmazsa içinden geçerler hayvan gibi iş kitlerler ve yüksek ihtimalle temizlik işlerini falan verirler. Tanıdık olursa zaten para almayacağın işin sadece iş kısmını yaptırır, hatta tanıdık olduğun için büyük ihtimal para da verir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bedava da olsa derken? Verilen emek ne olacak? 14 yaşında diye çocuğun emekleri hiçe mi sayılacak?
Tamam o zaman gitsin bakalım 14 yaşındaki çocuğa ne kadar para veriyorlar. Büyük ihtimal daha önce hiç sanayiye iş aramaya bile gitmedin ve konuşuyorsun.

ErenMaiky

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
968
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/maikyeren/
Discord
Maiky#6172
berber çıraklığı yap küçüksün diyip para veriyorlar gözlemlediğimi söylüyorum en iyisi bu . gelen geçen çırağa veriyodu para 5-10-20

Mert

80+ Silver
Tanıdık olmazsa içinden geçerler hayvan gibi iş kitlerler ve yüksek ihtimalle temizlik işlerini falan verirler. Tanıdık olursa zaten para almayacağın işin sadece iş kısmını yaptırır, hatta tanıdık olduğun için büyük ihtimal para da verir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam o zaman gitsin bakalım 14 yaşındaki çocuğa ne kadar para veriyorlar. Büyük ihtimal daha önce hiç sanayiye iş aramaya bile gitmedin ve konuşuyorsun.
Sanayiyle konunun ne alakası var bilmiyorum ancak tabii ki gitmedim, normal olan da bu. Bu nedenle restorana giremez, sanayide para alamaz. 14 yaşında çocuğun tecrübeye ihtiyacı ya da iş hayatında yeri yok.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Musa ÖZ
Sanayiyle konunun ne alakası var bilmiyorum ancak tabii ki gitmedim, normal olan da bu. Bu nedenle restorana giremez, sanayide para alamaz. 14 yaşında çocuğun tecrübeye ihtiyacı ya da iş hayatında yeri yok.
Tecrübeye ihtiyacı yok mu :d? Farklı Türkiye'de mi yaşıyoruz

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Musa ÖZ

Tankman

80+ Bronze
Sanayide veya sağda solda dükkanlarda çırak olarak çalışabilirsin ama öyle çok para vermezler meslek öğrenirsin

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Bedava da olsa derken? Verilen emek ne olacak? 14 yaşında diye çocuğun emekleri hiçe mi sayılacak?
Bu yaptığın yorum geri kafalılıktan başka bir şey değil. Eğer ustanın gerçekten bir ayak işlerini yapacak çırağa ihtiyacı yoksa neden doğru düzgün çalışmayan birisine para versin? Sanayide kimseye böyle bir şey anlatamazsın. Usta olmadığın sürece maaş almayı beklemek çok saçma olur. Çocuk eğer okumaya meraklı değil ise bence şimdiden sanayiye başlasın çünkü genel olarak şu günümüzdeki gençler üstüne motor yağı bulaşmasından çekindiği için sanayi işlerine karışmıyor. Ustaların da bu sebepten çırak arayışları var. Arkadaş samimi bir usta ile bir yerde çalışmaya başlar ise hem çok rahat eder hem çok severek bir meslek öğrenir hem de maaşını alır hatta ileride yani 3-4 seneye usta seviyesine gelir ise direkt usta gibi maaş almaya başlar. Senin üniversite okurken yaptığın emeğin karşılığını nasıl sonrasında alıyorsan, sanayide de çıraklık yaparkenki emeğinin karşılığını sonra alıyorsun. Olay bu kadar basit.

Edit: Ek olarak konu sahibine söylemek isterim ki dostum kesinlikle garsonluk tarzında şeyler yapma günlük 12-14 saat eşek gibi çalışıp asgari ücretten az almaya hiç gerek yok.

Top Bottom