Neler Yeni

DA Forum İSS Deneyim Arşivi

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
love, peace, and joy.png

Bu konu DA Forum kullanıcılarının internet servis sağlayıcıları hakkındaki incelemelerinin, değerlendirmenlerinin ve şikayetlerinin bulunduğu şikayetvar misali bir mini platform açmak ve DA Forum kullanıcılarına İSS'ler hakkındaki kullanıcı deneyimlerini hızlıca ulaşılabilir kılmak amacıyla açılmıştır.

Listeye konumu nasıl eklerim?
Konu linkinizi konu altında mesaj olarak yazmanız yeterlidir.

Aradığım İSS hakkındaki kayıtları nasıl hızlıca bulurum?
Tarayıcıda iken Ctrl + F yaptıktan sonra küçük harflerle ve Türkçe karakter bulunmayacak şekilde #issadı şeklinde arama yapın. Örnek: #comnet, #millenicom, #turknet, #turktelekom.

Olumlu olumsuz filtrelemeyi nasıl yapabilirim?
Tarayıcıda iken Ctrl + F yaptıktan sonra küçük harflerle isskodu+/- ile arama yapın. Örnek: cn+, mc+ .

Kullanabileceğiniz İSS kodları:

• Comnet: cn
  • Millenicom: mc
  • Turknet: tn
  • netspeed: ns
  • GIBIRnet: gn
  • Turk Telekom: tt
  • Vodafone: vn
  • SuperOnline: so
  • Kablonet: kn
Her İSS'yi ekletebilir miyim?
Hayır. Sadece popüler olan İSS'leri ekletebilirsiniz. Ekletebileceğiniz İSS'ler yukarıda yer almıştır. Eğer eksik olduğunu düşündüğünüz bir İSS varsa konu altında yazabilirsiniz.

Farklı bir forum sitesinden ekleme yapabilir miyim?
Hayır. Ekletebileceğiniz konular yalnız Donanım Arşivi Forum'da açılan konular ile sınırlıdır.

Uzun incelemem yok, kısa inceleme gönderebilir miyim?
Evet gönderebilirsiniz. Kısa incelemelerinizi bu konu altına ekleyebilirsiniz. Ben ilgili mesajı linklerim.
Örnek yazı taslağı

ISS adı: X net
Paket hızı: XYMbps
Altyapı türü: xDSL
İncelemem, deneyimlerim: .................................................................................................
...................................................................................................................................
...................................................................................................................................
..................................................................................................................................

Konu açılma tarihiDeneyimi Paylaşan Forum Kullanıcısıİnternet Servis SağlayıcısıPaket bilgisiAltyapı türüOlumlu/OlumsuzKonu bağlantısı
01.01.2023@Gri Caner #comnet100 MbpsVDSLcn+Detaylı Comnet ISS İncelemesi
21.09.2022@Gri Caner#millenicom35 MbpsVDSLmc+Millenicom Geçiş Sürecim
25.12.2022@pythonoX#millenicom24 MbpsVDSLmc+Millenicom deneyimim
01.01.2023@ApRâ#millenicom100 MbpsFibermc+Detaylı Millenicom İncelemesi
13.03.2021@ApRâ#comnet53 MbpsVDSLcn-Comnet İSS
27.07.2021@ApRâ#netspeed75 MbpsVDSLns+Netspeed İncelemesi
02.01.2023@kAAnŞ#millenicom35 MbpsVDSLmc+Millenicom Yorum
02.01.2023@Yasinn#turknet1 GbpsFibertn+Turknet Giga Yorum
02.01.2023@Reindi#turknet100 MbpsFibertn+Turknet Yorum
02.01.2023@Rulep#turknet35 MbpsVDSLtn+Turknet Yorum
02.01.2023@SadeceSeyf#vodafone200 MbpsFibervn+Vodafone Yorum
02.01.2023@LogiMess#turktelekom50 MbpsVDSLtt+Turk Telekom Yorum
02.01.2023@CptnAktaş#netspeed50 MbpsVDSLns+netspeed Yorum
25.12.2022@pythonoX#turktelekom35 MbpsVDSLtt+Turk Telekom Deneyimim
07.01.2023@Hypnx#kablonet50 MbpsFİberkn+Kablonet Yorum
24.01.2023@Perfectshot06 #comnet100 mbpsFibercn+Comnet İnceleme

Konu sürekli güncel tutulacaktır.

Sizce konu yararlı mı?

Son düzenleme:

Beşiktaşlı Reyna

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Samet Kapucuoğlu
Kablonet eksik sanırım

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,194
İsim
kaan-şahin
ISS adı: millenicom
Paket hızı: 35Mbps
Altyapı türü: VDSL
İncelemem, deneyimlerim: Mc+ arada sırada hızı bayağı bir düşüyor çok sinir bozucu arayınca düzeltiyorlar sorun falan çıkarsa müşteri hizmetleri fena değil.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ISS adı: millenicom
Paket hızı: 35Mbps
İncelemem, deneyimlerim: Mc+ arada sırada hızı bayağı bir düşüyor çok sinir bozucu arayınca düzeltiyorlar sorun falan çıkarsa müşteri hizmetleri fena değil.
Değerlendirmeni ekledim. Katkıların için teşekkürler.

Yasinn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,360
İsim
.
ISS adı: Turknet
Paket hızı: Gigafiber 1000Mbps
Altyapı türü: Fiber
İncelemem, deneyimlerim: Tn+ Şuana kadar bu pakette olupta hızdan veya kopmadan dolayı şikayet eden görmedim diyebilirim. Turknet'in kendi fiber altyapısı ve size geldiyse çok şanslısınız. Şuanda büyük şehirlere yayılıyor, ilerleyen zamanlarda tüm illerde görmek dileğiyle :)

Reindi

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle
Bu konu DA Forum kullanıcılarının internet servis sağlayıcıları hakkındaki incelemelerinin, değerlendirmenlerinin ve şikayetlerinin bulunduğu şikayetvar misali bir mini platform açmak ve DA Forum kullanıcılarına İSS'ler hakkındaki kullanıcı deneyimlerini hızlıca ulaşılabilir kılmak amacıyla açılmıştır.

Tarayıcıda iken Ctrl + F yaptıktan sonra küçük harflerle ve Türkçe karakter bulunmayacak şekilde #issadı şeklinde arama yapın. Örnek: #comnet, #millenicom, #turknet, #turktelekom.

Tarayıcıda iken Ctrl + F yaptıktan sonra küçük harflerle isskodu+/- ile arama yapın. Örnek: cn+, mc+ .

Hayır. Sadece popüler olan İSS'leri ekletebilirsiniz. Ekletebileceğiniz İSS'ler yukarıda yer almıştır. Eğer eksik olduğunu düşündüğünüz bir İSS varsa konu altında yazabilirsiniz.

Hayır. Ekletebileceğiniz konular yalnız Donanım Arşivi Forum'da açılan konular ile sınırlıdır.

Formu doldurdum, konum ne zaman eklenir?
Form yanıtları günlük olarak kontrol edilmektedir. Kontrol sırasında yeni bir form görüldüğünde eklenecektir.

Evet gönderebilirsiniz. Kısa incelemelerinizi bu konu altına ekleyebilirsiniz. Ben ilgili mesajı linklerim.
Örnek yazı taslağı

İncelemem, deneyimlerim: .................................................................................................
..................................................................................................................................

Konu açılma tarihiDeneyimi Paylaşan Forum Kullanıcısıİnternet Servis SağlayıcısıPaket bilgisiAltyapı türüOlumlu/OlumsuzKonu bağlantısı
25.12.2022@pythonoX#millenicomBilgi yokBilgi yokmc+Millenicom deneyimim

Sizce konu yararlı mı?
yararlı gayet eline sağlık düşünmen bile yeter
İSS:Turknet
Paket Hızı :100/8
Altyapı:Turk Telekom Fiber
Gayet güzel bir firma günümüzde parasını hakediyor bana kalırsa ben geçeli ilk ay sadece bir paket loss sorunu yaşamıştım oyunlarda onuda destek talebi açtım hızlıca çözdüler ben memnunum kullanıyorum

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ISS adı: Turknet
Paket hızı: Gigafiber 1000Mbps
İncelemem, deneyimlerim: Tn+ Şuana kadar bu pakette olupta hızdan veya kopmadan dolayı şikayet eden görmedim diyebilirim. Turknet'in kendi fiber altyapısı ve size geldiyse çok şanslısınız. Şuanda büyük şehirlere yayılıyor, ilerleyen zamanlarda tüm illerde görmek dileğiyle :)
yararlı gayet eline sağlık düşünmen bile yeter
İSS:Turknet
Paket Hızı :100/8
Altyapı:Turk Telekom Fiber
Gayet güzel bir firma günümüzde parasını hakediyor bana kalırsa ben geçeli ilk ay sadece bir paket loss sorunu yaşamıştım oyunlarda onuda destek talebi açtım hızlıca çözdüler ben memnunum kullanıyorum
İncelemelerinizi listeye ekledim. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Rulep

80+ Gold
ISS adı: TurkNet
Paket hızı: 35 Mbps
İncelemem, deneyimlerim: gigafiber olmadığı için mecbur tt altyapısını kullanıyor ilk geçtiğim zaman internete bağlanamamıştım saha ekiplerinin geleceğini söylediler ama turk telekoma söz geçirmedikleri için epey bir süre gelmediler sonra aracı buldum bir telefonla hallettiler gelmelerine gerek kalmadan internet bağlandı vardığım sonuç turk telekomun gıcıklığı eğer geçme döneminde sorun yaşarsınız bunun büyük çoğunlu turk telekomdan kaynaklı onun haricinde herhangi bir sorun olduğunda hemen hallediyorlar bir destek talebi açmaya bakıyor hatta mahalleme özel görevli var diye biliyorum bu sayede baya hızlı ve olumlu dönüş alıyorum

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,162
İsim
SEYF
ISS adı: VodafoneNET
Paket hızı: 200 Mbps
İncelemem : İnternet kopmaları vs çok nadir oluyor.Ping genelde aynı hız hep aynı.Düşme veya yükselme yok.Bir problem olduğunda yarım gün olmadan müdahale ediyorlar.2 saatten fazla sıkıntı yaşamadım.Tek eksik yani eski müşteri ile yeni müşteriyi aynı tutmuyorlar.Bu nasıl oluyor.Eski müşteriye en fazla 100 Mbps verebiliyoruz diyorlar fakat altyapı 1000Mbps'e kadar destekliyor.Ve yeni kullanıcıya 200Mbps verebiliyorlar hem de daha uyguna.Ben de bunun farkına vardığımda internetimi kapattırıp yeniden bağlattım.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
ISS adı: TurkNet
Paket hızı: 35 Mbps
İncelemem, deneyimlerim: gigafiber olmadığı için mecbur tt altyapısını kullanıyor ilk geçtiğim zaman internete bağlanamamıştım saha ekiplerinin geleceğini söylediler ama turk telekoma söz geçirmedikleri için epey bir süre gelmediler sonra aracı buldum bir telefonla hallettiler gelmelerine gerek kalmadan internet bağlandı vardığım sonuç turk telekomun gıcıklığı eğer geçme döneminde sorun yaşarsınız bunun büyük çoğunlu turk telekomdan kaynaklı onun haricinde herhangi bir sorun olduğunda hemen hallediyorlar bir destek talebi açmaya bakıyor hatta mahalleme özel görevli var diye biliyorum bu sayede baya hızlı ve olumlu dönüş alıyorum
ISS adı: VodafoneNET
Paket hızı: 200 Mbps
İncelemem : İnternet kopmaları vs çok nadir oluyor.Ping genelde aynı hız hep aynı.Düşme veya yükselme yok.Bir problem olduğunda yarım gün olmadan müdahale ediyorlar.2 saatten fazla sıkıntı yaşamadım.Tek eksik yani eski müşteri ile yeni müşteriyi aynı tutmuyorlar.Bu nasıl oluyor.Eski müşteriye en fazla 100 Mbps verebiliyoruz diyorlar fakat altyapı 1000Mbps'e kadar destekliyor.Ve yeni kullanıcıya 200Mbps verebiliyorlar hem de daha uyguna.Ben de bunun farkına vardığımda internetimi kapattırıp yeniden bağlattım.
Arşive olan katkılarınızdan dolayı ikinize de teşekkürler.

LogiMess

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,711
İsim
Gtx 1090Tİ
Alıntıyı görüntüle

Formu doldurdum, konum ne zaman eklenir?
Form yanıtları günlük olarak kontrol edilmektedir. Kontrol sırasında yeni bir form görüldüğünde eklenecektir.

Örnek yazı taslağı

25.12.2022@pythonoX#millenicomBilgi yokBilgi yokmc+Millenicom deneyimim
02.01.2023@Yasinn#turknet1 GbpsFibertn+Turknet Giga Yorum
02.01.2023@Reindi#turknet100 MbpsFibertn+Turknet Yorum
02.01.2023@Rulep#turknet35 MbpsVDSLtn+Turknet Yorum
02.01.2023@SadeceSeyf#vodafone200 MbpsFibervn+Vodafone Yorum

Sizce konu yararlı mı?
İSS : Türk Telekom
Paket Hızı : 50MBPS
VDSL
TT+
Uzun zamandır sorun yaşamıyorum fiyat olarak diğer İSS lere göre biraz fazla ama uzun zamandır kopma yaşamadığım için memnunum canlı desteği de iyi en son sorun 1-2 sene önceydi herhalde öneririm

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,212
Üyeler
140,788
Son üye
trk2818
Top Bottom