Neler Yeni

Gamepower PSU'lar Alınır Mı? Gerçek 80+ Sertifikası Var Mı?

ElmorsS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Emrah
Şimdi gamepower ürünler 4 sene sonra hala stabil olarak çalışabiliyor mu acaba mesela benim fsp 9 senedir çalışıyor

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,016
İsim
Şahin Şahin

suluk

80+
her şey iyi hoşta siz bunu Gamepower PSU ile sistemi çöp olan arkadaşıma anlatın isterseniz? Ya almayın şu PSU'ları. +80 in neredeyse olayı 0. +80 diye bir PSU kaliteli olmaz. Şu Gamepower, Gamemax, Powerboost, James Donkey vb. markaları övmeyin. Hayır sonra insanlara yazık oluyor sistemleri çöp olunca.

(Varya şu an kesin linç yiyeceğim karşı çıktığım için ama hayırlısı.)

TKCN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Muhammed Ali Tekcan
Çok sorulan sorulardan biri olduğu için tüm markalardan bağımsız bu ürün gamı hakkında düşüncelerimi doğruları sizlere aktaracağım.

SORU: Gamepower'ın 80+ sertifikası gerçek mi?
CEVAP: Evet gerçek, Gamepower markasının global ismi Gamemax'tır. Gamemax ise dünya 80+ sertifika web sitesine kayıtlıdır ve tüm ürün gamının kabul gördüğü, sanılanın aksine sadece "80+" özellikli bile 29 kayıtlı PSU modelinin bulunduğu geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Bu PSU'lar içerisinde "P ve GP" koduna sahip olanlar özellikler "GP" koduna sahip olanlar adından da anlaşılacağı gibi GamePower adında da dünyada satış yapılmaktadır.

Alıntıyı görüntüle
Sertifika Web Sitesi: https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx
Gamemax/Gamepower'ın Bölümü: https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=270&type=2
Gamemax/Gamepower 500W 80+ Bronze Teknik Test Tablosu: https://bit.ly/2yaPnFs

Alıntıyı görüntüle

SORU: Peki bu tarihle Gamepower PSU almaya gerek var mı?
CEVAP: Bu gibi Çin odaklı markaların Ülkemizdeki önemi çok büyük! çünkü bu markalar Ülkemizde yaygın olmadan önce büyük markaların piyasada tutunabilmek gibi bir dertleri yoktu ve fiyat olarak gerçekten çok acımasızlardı. Ama bu markaların Ülkemize aşırı yaygınlaşma göstermesinden ötürü artık FSP gibi bana göre Dünya'nın en büyük üreticisi bile bu Çin işi markalarla yarışacak duruma geldi. Öyleki bu fiyat rekabeti aslında Ülkemize has! dikkatinizi çekmiştir artık neredeyse Ülkemizdeki fiyatlar Amazon.de'den almamıza oranla daha uyguna geliyor. İşte bunun sebebi Ülkemizdeki rekabete markaların ayak uydurmasıdır.

Sonuç olarak aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere FSP gibi bir çok dünya markası Gamepower gibi markalar ile direk rekabete başladığından ötürü Gamepower fiyatlarına FSP bulmamız mümkün oluyor. Bundan ötürü Gamepower ve türevi markaları Ülkemizde almanın bir avantajı neredeyse kalmadı! eee hal böyle olunca insanların Gamepower alması için bir neden "şuan şu tarihle" kalmadı. Ama ileride Gamepower fiyatları tekrar kırar veya hazır sistemlerde büyük avantaj oluşturursa düşünülebilir.

Alıntıyı görüntüle

SORU: Gamemax markası kime aittir?
CEVAP: Gamemax markası 2001 yılında kurulan Sohoo firmasına ait olup 1000 çalışanı 60.000m2 alanı ile "kendi ürünlerini kendilerini ürettiğini, argesinin kendilerinin yaptığını ve farklı markalara da ürün tasarladıklarını" iddia eden bir firma.
KAYNAK: http://www.sohoopc.com/about/show.php?id=42&lang=en

Alıntıyı görüntüle

Yazımız sponsorlu bir yazı OLMAYIP düşüncelerimi ve doğruları size aktardığım bir bilgilendirme yazısıdır. TR'de bu bilgileri size aktarabilecek veya aktarmak isteyecek :) nadir kişilerden olduğum için sizi bilgilendirmek boynumun borcu. Konu bilgi edinmek istediğinizde bu durumda alçak gönüllülük yapmak istemem yerli yabancı tüm markaların inciğini boncuğunu bilecek kadar detay bilgilere sahibim. Doğru bilgiyi edinmek için bana soru sormaktan çekinmeyiniz.
Bunu herkesin okumasında fayda var.. Ben daha önce kullandım gerçekten harika kalitede PSU lar üretiyor bu marka cort değil kesinlikle. Bende 500 watt vardı sistem güncelledim yetmedi güçlendirdim bende. PSU larda güçlendirme yapmak için sırayla 220 volt kapasitörleri 220 volt mosfet transistörleri sonra 12 v diyotları ve kapasitörler değiştirilir. Ben 500 wattlık PSU yu sadece 2 mosfet 2 diyot değiştirerek 850 watt PSU ya çevirdim. Yani hemen her ürününde en kaliteli malzemeleri kullanan bir marka. Emin olun ki corsair fsp gibi markalardan eksiği yok fazlası var...

K@dirr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Kadir Çağlar
@Abdullah Hacıgül hepsiburada'da 700watt'lık 350tl ye 80+ bronze ve gold sertifikalı güç kaynakları var incelemesini yaparmısın?

jtoptog

80+
Bunu herkesin okumasında fayda var.. Ben daha önce kullandım gerçekten harika kalitede PSU lar üretiyor bu marka cort değil kesinlikle. Bende 500 watt vardı sistem güncelledim yetmedi güçlendirdim bende. PSU larda güçlendirme yapmak için sırayla 220 volt kapasitörleri 220 volt mosfet transistörleri sonra 12 v diyotları ve kapasitörler değiştirilir. Ben 500 wattlık PSU yu sadece 2 mosfet 2 diyot değiştirerek 850 watt PSU ya çevirdim. Yani hemen her ürününde en kaliteli malzemeleri kullanan bir marka. Emin olun ki corsair fsp gibi markalardan eksiği yok fazlası var...
850W olduğunu nereden anladın? Onu daha fazla kullanırsan ağır yükte, devre yolları yetersiz gelir ciddi anlamda sistemini yakar.

jtoptog

80+
Gigabyte P650B gibi güvenilir bir PSU varken ucuza ben asla önermem Gamepower. İsteyen alsın, bizim aldığımız ürünlerin fiyatları düşüyor:)

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Adem ÜNEY
Instagram
https://www.instagram.com/kasamodifiyem/
Facebook
kasamodifiyem
Modüler PSU ihtiyacım var. Geçen gün Gigabyte markasının Psu 'ları dikkatimi çekti. Sanki Piyasa fiyatının altında satış yapıyor. Bu markanın güç kaynakları ile ilgili düşünceleriniz nedir?

TKCN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Muhammed Ali Tekcan
850W olduğunu nereden anladın? Onu daha fazla kullanırsan ağır yükte, devre yolları yetersiz gelir ciddi anlamda sistemini yakar.
Güzel düşünmüşsün de zaten devre yollarının tamamını lehimledim. Yükte PCB zarar görmesin diye... Nasıl anladığıma gelirsek. 2 tane rx 590 crosfire ortalama 370 watt Xeon x5660 4.6 GHz 140 watt anakart ve 2 HDD 50 watt bunlardan hariç 3 tane de 60 watt lık otomobil far ampulü bağladım. O gün sabahtan akşama kadar apex oynadım ben sıkıldım başkasını oturttum PC çalışmaya devam etti. Sanırım hala da o PSU arızasız çalışmaya devam ediyor.

RmzDayi

80+ Silver
650w 80+ bronze kullanıyorum çok memnunum. Millet marka bağımlısı olmuş. Fiyat performans ürünlerini araştıran pek yok

xAhmetBilgin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Ahmet Bilgin
alınır

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
Modüler PSU ihtiyacım var. Geçen gün Gigabyte markasının Psu 'ları dikkatimi çekti. Sanki Piyasa fiyatının altında satış yapıyor. Bu markanın güç kaynakları ile ilgili düşünceleriniz nedir?
Hangi PSU mesela?

Top Bottom