Neler Yeni

[REHBER] AMD Ekran Kartı Alanların Yapması Gerekenler

Samet3716

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Kemal Samet Çağlar

Ekler

• Screenshot_20200613_101021_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200613_101021_com.android.chrome.jpg
    472.3 KB · Hit: 60

AjeosSi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
3. Nesil güncellemesini almıştır zaten tahminimce 1 tane güncelleme yapacaksın ama kontrol edersin zaten.
teşekkür ederim efendim cevaplarınız için
lakin bu kontrol işini delete+enter biostanmı kontrol edicem
eğerki 1 sürüm güncelemesi gerekiyorsa biostan sürücüyü nasıl seçebilirimki masaüstünde çalışmıyoruz :) kusura bakma bilgi sahibi değilim.

T.P.G.

80+ Titanium
teşekkür ederim efendim cevaplarınız için
lakin bu kontrol işini delete+enter biostanmı kontrol edicem
eğerki 1 sürüm güncelemesi gerekiyorsa biostan sürücüyü nasıl seçebilirimki masaüstünde çalışmıyoruz :) kusura bakma bilgi sahibi değilim.
ASUS tarafında pek bilgi sahibi değilim açıkçası. İnternetten merak ettiklerinizi baksanız daha sağlıklı olur yanlış bilgi vermek istemem :(.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Güzel olmuş.
WQHL nedir hocam?

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,324
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Evet arkadaşlar bugün ''AMD Kart Alanların Ne Yapması Gerekir?'' sorusunun cevabını vereceğim. Öncelikle sorun yaşayan arkadaşlarımızın sorunlarının %70 çözüleceğini düşünüyorum. Hemen başlayalım!
BIOS GÜNCEL DEĞILSE GÜNCELLEYIN
Doğru Sürücüyü Bulmak
Doğru sürücüyü bulmak için öncelikle AMD'nin sitesine giriş yapıyoruz, Buradan ''Drivers & Support'' kısmına tıklıyoruz. Burada açılan pencerede kendi ekran kartı modelimizi seçeceğiz. Benim kartım 5700XT olduğu için 5700XT'yi seçtim.

Alıntıyı görüntüle

Kartımızı seçtikten sonra Submit'e basıyoruz.
Burası ÇOOK ÖNEMLİ!!
Açılan pencerede dikkat etmemiz gereken kısım ''WQHL'' sertifikalı sürücüyü indirmek. SAKIN OPSİYONEL SÜRÜCÜYÜ İNDİRMEYİN!!!
Alıntıyı görüntüle

Sürücüyü indirdikten sonra kuruyoruz eğer önceden opsiyonel sürücüyü indirdiyseniz DDU ile silip bu WQHL sertifikalıyı indirin.

EĞER KEKEMELİK, SİYAH EKRAN, MAVİ EKRAN, DONMA TARZI SORUNLAR YAŞIYORSANIZ BÜYÜK İHTİMAL GEÇMİŞ OLMALI BURAYA KADAR OLAN KISIMI EKSİKSİZ UYGULARSANIZ

Sıcaklık Düşürmek İçin
Sıcaklık düşürmek için Undervolt yapmanız gerekiyor. Eğer kartınız 80 derece ve üstünü görüyorsa kesinlikle yapmalısınız.
Şu an anlatmaya üşendiğim için kendi yararlandığım rehberi bırakıyorum. Undervolt Rehberi için tıklayın.
Eğer undervolt bile yetersiz kaldıysa özel fan ayarı yapmalısınız. Bunun için;
Radeon Ayarları>Oyun>Global ayarlar>Global Wattman Biraz aşağı kaydırınca Hız/sıcaklık otomatikten manuele alın. Grafikden kaç derecede % kaç çalıştırmak istiyorsanız ayarlayabilirsiniz. Ben 5700XT Pulse kartımı %55'te çalıştırıyorum ses olmaması için.
EĞER Undervolt'tan Sonra Bile Sıcaklık 77 Dereceyi Geçiyorsa FAN Ayarı Yapın!! Eğer 70 derecelere düştüyse fanı TAM YÜKTE ÇALIŞTIRMAYIN!!

Evet arkadaşlar bu rehberimizin sonuna geldik kendinize iyi bakın umarım işinize yaramıştır :).

NOT: Elimden geldiğince kısa yapmaya çalışıyorum eğer takıldığınız bir yer varsa ya da eklenmesini istediğiniz bir yer yazmayı unutmayın :).
Çok yararlı bir rehber dostum AMD ye geçtim endişe ediyordum

T.P.G.

80+ Titanium
Güzel olmuş.
WQHL nedir hocam?
WQHL sürücü Beta döneminden çıkmış onaylanmış sürücüdür.

Bilmediginden değil de ayrıntı sevdiğinden soruyon ama neyse ekleyeyim :D.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok yararlı bir rehber dostum AMD ye geçtim endişe ediyordum
Hayırlı olsun. Üzmez umarım :). Bu arada ısınsa da ısınmasa da UV yapmayı unutma sakın. Gereksiz voltaj veriyor AMD. Faturadan tassarruf edersin :D.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada artık 2060S önerilmez umarım. Şu an cidden çözüldü sorunlar WQHL sürücülerde :).

Son düzenleme:

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
@T.P.G. Senin pulse yükte kaç derece oluyor? Almayı düşünüyorum da.

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
Bu arada BF5 te 74 derece. PUBG gibi ağır olmayan oyunlarda 70 derece max. Diger oyunlarda AC Oddysey ve RDR2 dışında 70 derecelerde.
Stok ayarlarda 80i görmüyor sanırım iyiymiş.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bu opsiyonel olayını falan bilmiyordum bak, iyi oldu öğrendiğim :).

Top Bottom