Neler Yeni

YKS için geç mi kaldım?

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,043
İsim
Ömer
Steam
1316142768
Knk TYT Edebiyat sadece Ezber genel olarak bı kaç noktalama ve zarf full falan vardı ama cidden çok az 3-5 taneydi heralde toplasan geri kalanı ezber

-AYT dediğim gibi Nerdeyse full Mantık genelde paragraf arası doldurma gibi şeyler hatta açıkçası Sorular bana aşırı saçma geldi milli eğitimin IQ seviyesini merak ediyorum -99999999 olmalı heralde 5 şık varsa 3 doğru çünkü yazı farklı olsada anlamları yine aynı🤣 sınava girersen anlarsın mantığını kullanıyorsan dediğim gibi ben sayısalcım ama baktım sayısal yapamıyom çok fazla EA cözeyim dedim ve 1 yanlış tek fardı oda ezberdi dediğim gibi edebiyat ise sorunun sadece paragraf çöz ve tavsiyem ders öğr ndiyin yöntemler yerine kendi mantığınla çöz ilkde bak netlerine eger az ise mantığın kötü 😁 o zaman dil bilgisi ile vs. Öğrendigin yöntemler ile çöz
Anladım hocam ayt edebiyatta yazarlar ve eserleri çok onemlimi

KaptanMC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Mehmetcan İvrendi
Anladım hocam ayt edebiyatta yazarlar ve eserleri çok onemlimi
Yalan olmasın çok hatırlamıyorum ama Yazar ve eserleri galiba sadece TYT'de gördüm valla çok hatırlamıyorum istersen Her sene İnternette YKS sorularını devlet Paylaşıyor int bi Ayt Edebiyat sorularına bak

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,043
İsim
Ömer
Steam
1316142768
Yalan olmasın çok hatırlamıyorum ama Yazar ve eserleri galiba sadece TYT'de gördüm valla çok hatırlamıyorum istersen Her sene İnternette YKS sorularını devlet Paylaşıyor int bi Ayt Edebiyat sorularına bak
Tamamdır hocam yarın başlamayı düşünüyorum çalışmaya

yusuf34

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar mezun senemdeyim geçen sınavda 0 çalışma ile 450k yaptım. Temelim zayıf sayılır.
Malesef yazın bazı olaylar oldu ve çalışmaya başlayamadım. Tembel bir insan sayılırım. Açıkçası nereden başlayacağımı da bilmiyorum çünkü hayatım boyunca hiç düzenli ders çalışmadım.
Yarın ders çalışmaya başlayacağım ancak bir kaç gündür araştırma yapıyorum bazıları tyt matematiği bitirmiş neredeyse.
Ben önce bıyıklı matematiğin 10 günlük temel atma kampını izlemeyi düşünüyorum.
Bu kamp bittiğinde 20 Eylül olmuş olacak. 20 eylülden sonra tyt için sizce geç mi? Birde başlar başlamaz 8 saat ile başlayamam sanırım. 4 saatle başlamayı düşünüyorum. Sizce bu tempoyla bu sürede tyt ayt rahatça yetişir mi? Hedefim 90-100k bu arada. Biliyorum çalışmaya mecburum ama kaç gündür çok kaygilaniyorum rahat uyuyamiyorum.
Ders çalışma programına ihtiyacım var bana öncülük edebilecek birileri varsa çok mutlu olurum.
ne kadar uzun sure calistigin onemli degil verimli ne kadar odaklanarak calistigin onemli

fallegan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Doğukan Yazıcı
Hocam geç mi kaldım diyip bakıyordum daha var diyip kendimi rahatlatıyordum. Bir halt yapamadım böyle diye diye. Başla, günde 1 saat bile iyi. Yeter ki her gün bak. Verimli çalış, az öz çalış. Bir kaç gün tembellik yapıp salınca tüm motivasyon gidiyor. Umarım başarılı olursun.

Abdullah021

80+ Bronze
Hiç bir şey yapamıyorum değil ama kendime güvenmiyorum. Netlerimin çoğu Türkçe ve sosyalden geliyor zaten. 27 civarı Türkçe 15 civarı sosyal geliyor. Matematik ve fenden toplasan 10-15 net anca geliyor. Matematiktende yapabildiğim soruların çoğu problem zaten. Mantıkla çözüyorum.

Ben senin demek istediğini de anladim kral ama 1-2 saat çalışsam bile günün geri kalanında benim içim rahat etmeyecek ona eminim. Geri kalan sürede yine saçma sapan şeylerle uğraşacağım. O yüzden çalışabildiğim kadar çalışmam lazim. Ama şuan bile mental olarak kötü durumdayim. Ders bana iyi mi gelir yoksa kötü mü gelir bilemiyorum.

Çok doğru maalesef. Ama istemsiz oluyor. Bazı konuları takınca takıyorum. Ateşim felan çıkıyor stresten. Normalde çok rahat bi insanım dünya umrumda olmaz ama bu aralar kafam çok karışık gerçekten.

Ben bu yaz ufak bi tecrübe geçirdim kötü sonlu bitti ama olsun. o yüzden ders çalışmak zorundayız başka çıkış yok.
Hiçbirşey için geç değil kardeşim.Ben genel kültürde sıfır iken, disiplinli 1 aylık bir çalışmayla KPSS den 77 net yaptım 85 üstü puan bekliyorum.Kendine inanarak yapacağın displinli bir çalışma süresi ne olursa olsun seni başarıya götürür.

Reves9

80+
Hocam açıkçası 5 sayfa mesaj yazılmış, tek tek okumadım lakin size yardımcı olabilirim. Öncelikle hedefiniz nedir? Sınava gireceğiniz alan nedir? Eğer sayısal düşünüyorsanız güzel bir programla en geç aralık ayının sonu gibi TYT’yi bitirip AYT’ye başlayıp, nisan gibi de AYT’yi bitirirsek bu iş oldu bilin. Matematik konusunda eğer temel sıfırsa Bıyıklı Matematik 10 günde temel atma ve aktif matematik kitaplarını aynı anda 10 - 15 günde bitirmeye çalışın. Sonrasında Eyüp B.’nin anlattıklarını anlayabildiğinizi farkedeceksiniz. Matematik konusunda Eyüp B. izlerken kendiniz 345 den çözebilirsiniz. 345 bitince 3D, 3D de bitince Orijinal’e geçebilirsiniz. Ama önemli konu şu. Günde eğer ki 8 saat civarlarında çalışıyorsanız böyle yapın. Eğer ki daha az çalışıyorsanız hiç Orijinal ile zaman kaybetmeyin, çünkü TYT’den daha zor bir kaynak. Günlük rutin olarak geometri, paragraf, problem üçlüsünü mutlaka yapmanız gerek. Paragraftan hiç yoksa günde 20 soru bile çözseniz yıl sonunda ortalama 4 soru bankası yapıyor. Az çok demeyin çalışın. Eğer ki sayısal düşünüyorsanız fen dersleri ile ilgili de tavsiye verebilirim. Bende siz gibi temeli sıfır olan biriydim. Kendi kendime 1 ayda TYT de 50 nete kadar gelebildim. Aralık ayının ortaları gibi TYT’yi 70 - 75 net civarlarına getirip noktalayacağım. Bu sınav kolay, bizden sadece disiplin ve çalışma istiyor. Dişimizi sıkıp 9 ay boyunca bunu aksatmadan yaparsak, istediğimiz bölümü de üniversiteyi tuttururuz. Yeter ki çalışalım.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Öncelikle hedefiniz nedir? Sınava gireceğiniz alan nedir?
sayılsal en kötü 100k
en geç aralık ayının sonu gibi TYT’yi bitirip AYT’ye başlayıp, nisan gibi de AYT’yi bitirirsek bu iş oldu bilin.
bende öyle düşünüyorum ama nasıl yetişecek bilmiyorum çok uzun geliyor gözüme şuan
Matematik konusunda eğer temel sıfırsa Bıyıklı Matematik 10 günde temel atma ve aktif matematik kitaplarını aynı anda 10 - 15 günde bitirmeye çalışın. Sonrasında Eyüp B.’nin anlattıklarını anlayabildiğinizi farkedeceksiniz
bıyıklı matematiğin hem 10 günlük hem 55 günlük kamp kitabını aldım artık muhtemelen tytyi ondan dinlerim.
Günde eğer ki 8 saat civarlarında çalışıyorsanız böyle yapın.
şuanda ortalama 5 saat çalışıyorum ona rağmen çok yoruluyorum. 8 saate nasıl çıkarım bilmiyorum.
Günlük rutin olarak geometri, paragraf, problem üçlüsünü mutlaka yapmanız gerek
paragraf çözüyorum ama geometri problemde eksiklerim var o yüzden onlar için rutine başlamadım henüz.
Bende siz gibi temeli sıfır olan biriydim. Kendi kendime 1 ayda TYT de 50 nete kadar gelebildim. Aralık ayının ortaları gibi TYT’yi 70 - 75 net civarlarına getirip noktalayacağım.
ben şuanda ortalama 55 net civarı yapıyorum zaten. ancak sayısaldan toplam 15 netim anca çıkıyor. ister istemez bir özgüven düşüklüğü oluyor o yüzden temelden başladım aslında. benimde hedefim tyt 80 ayt 45 net bandı.
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Reves9

80+
sayılsal en kötü 100k

bende öyle düşünüyorum ama nasıl yetişecek bilmiyorum çok uzun geliyor gözüme şuan

bıyıklı matematiğin hem 10 günlük hem 55 günlük kamp kitabını aldım artık muhtemelen tytyi ondan dinlerim.

şuanda ortalama 5 saat çalışıyorum ona rağmen çok yoruluyorum. 8 saate nasıl çıkarım bilmiyorum.

paragraf çözüyorum ama geometri problemde eksiklerim var o yüzden onlar için rutine başlamadım henüz.

ben şuanda ortalama 55 net civarı yapıyorum zaten. ancak sayısaldan toplam 15 netim anca çıkıyor. ister istemez bir özgüven düşüklüğü oluyor o yüzden temelden başladım aslında. benimde hedefim tyt 80 ayt 45 net bandı.
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
Hocam AYT - TYT hedefleriniz biraz yanlış. AYT çok daha önemli. AYT den 35 net eksik almaktansa TYT den 50 - 60 net eksik almak çok daha sağlıklı. Bıyıklı Matematik de genel olarak güzel, hoşuma gidiyor lakin Eyüp B.’nin yorumları ve pratikliği çok daha başka. Bu arada hocam gözünüze asla uzun gelmesin. Tabii böyle söyleyince olmuyor lakin yarın bir bakacaksınız sınava 2 ay kalmış, AYT konuları bitmemiş. Bu duruma düşmemek için gerekirse zorla dersin başına oturup çalışmanız lazım.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Hocam AYT - TYT hedefleriniz biraz yanlış. AYT çok daha önemli. AYT den 35 net eksik almaktansa TYT den 50 - 60 net eksik almak çok daha sağlıklı. Bıyıklı Matematik de genel olarak güzel, hoşuma gidiyor lakin Eyüp B.’nin yorumları ve pratikliği çok daha başka. Bu arada hocam gözünüze asla uzun gelmesin. Tabii böyle söyleyince olmuyor lakin yarın bir bakacaksınız sınava 2 ay kalmış, AYT konuları bitmemiş. Bu duruma düşmemek için gerekirse zorla dersin başına oturup çalışmanız lazım.
hocam tytden 60 yapıp aytyi fullemek gibi bir ihtimal yok ki zaten. tyt kötü olursa aytde eksik kalır diye düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum?

Reves9

80+
hocam tytden 60 yapıp aytyi fullemek gibi bir ihtimal yok ki zaten. tyt kötü olursa aytde eksik kalır diye düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum?
Yanlış hocam. 60 olmasa bile ortalama 70 net civarlarında TYT’yi bırakıp AYT sayesinde 10 bine girenler var. TYT hiç bir zaman bitmez. O yüzden en iyisi 60 - 70 net aralığındayken TYT’yi bırakmak.

Top Bottom