Neler Yeni

IOS Yurtdışı kayıtsız Iphone kullanımı?

Efsane71

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir
Bütçe
30000
Selam arkadaşlar,
Yurtdışı Iphone almayı düşünüyorum fakat IMEI kaydı yaptırmayarak kar marjını artırmaya çalışıyorum. 8+8 16 ay kullanmak kayıtsız kullanım süre sonrası için biraz araştırdığımda kullanıcılar 2 farklı yöntemden bahsediyorlar;

1. 4.5G Wifi Router
    Kullanıcılar kullandığınız sim kartı takarak wifi router e takarak paylaşım ile YD olan telefonu voWifi ile karşı arama yapabildiklerini iletiyorlar.
    Eksileri:
    a)Telefonuna gelen SMS, Kısa kod, OTP gibi verilere erişememek veya nasıl erişebiliyorlar?
    b)Araştırdım fakat gelen çağrıyı cevaplama konusunda bir veriye ulaşamadım sadece arama yapıldığını gördüm.
  2. Eski bir iphone kullanarak ıcloud eşlemesi;
    Araştırdığım kadarıyla iphone 6S ve üzeri telefonlarda aynı ıcloud hesabı iki telefonda da login ise aynı wifi ağına bağlı iken gelen aramayı karşılayabiliyoruz. Fakat burada farklı değişkenler mevcut ve cevaplarını bulamadım.
    a) İki telefonda kendilerine ait olmayan 3. bir wifi ye bağlı olduğunda mı bu işlem gerçekleşiyor?
    b) Iphone 6S telefondan wifi hotspot ile paylaşıldığında YD cihaz ile çağrı karşılama ve arama işlemleri yapılabiliyor mu? (Bu konuda voWİFİ, wifi arama ile internet üzerinden yapıldığını belirtiyorlar ama kaynaklar sağlam değil)

Bu sistemleri kullanan veya farklı bir yöntem ile kullanan var mı?

Not: IMEI kayıt ettirsem bile 3 yıl boyunca kendi üzerime olan bir hat kullanmam gerekiyor fakat ben 1 sim kullanıyorum ve fatura ödemiyorum ve benim üzerimde değil böyle bir durumda çift telefon taşımam gerekecek buda bana ekstra (hat ücreti) + (36ay)x(paket ücreti) gibi bir gider kalemi ekleyecek.
(YD Xiaomi Redmi Note 10 Pro kullanıyorum ve bir ayağı çukurda)

şahin doğan

80+ Platinum
Konuyu yarım okudum. Bende YD cihaz kullandığımdan bildiklerimi aktarmak istiyorum.
Şu an Sim takılmamış bir YD iPhone aldın, 2024 8. ayına kadar kapanmadan kullanabilirsin. Her yıl 8 ay kullanım hakkın yenileniyor.
İkici cihaza aynı iCloud'u girme olayında ise 6S üstü olmasına gerek yok. 5S ile de oluyor. Bu durum için iki cihazında aynı Wifi ağına bağlı olması lazım. 6S'den YD iPhone'a Wifi paylaştığında bu durum gerçekleşmiyor. Wifi Router olayını bilmiyorum.
Başka sorun varsa sorabilirsin.

Efsane71

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki şu konuda yorumunuzu alabilir miyim? @şahin doğan
Şöyle bir şey mümkün değil sanırım? Kayıt ettirdikten sonra e sim de kendi üzerime kayıtlı simi kullanmak ve fiziksel sim de ise şirket hattını kullanmam mümkün mü?
Kayıt ettirmem halinde çift telefon taşımam gerekiyor telefonum 6.7inc ve 15PM de 6.7inc taşıma zor olacak
Kayıtsız kullanırsamda 4 ay 15PM i tablet gibi kullanacağım yine yanımda çift telefon taşıyacağım
15 Pro max 256gb Almanya mediamarkt 1449 euro %10 tax free 1320 euro=38000TL+20000TL(kayıt)= 58000TL > 77000-58000=19000? kar
14 Pro max 128gb Gürcistan 32000TL+3000TL(ulaşım)+20000TL(kaıyt)=55000 > 68000-55000= 13000 kar
Sizce değer mi?

şahin doğan

80+ Platinum
Şöyle bir şey mümkün değil sanırım? Kayıt ettirdikten sonra e sim de kendi üzerime kayıtlı simi kullanmak ve fiziksel sim de ise şirket hattını kullanmam mümkün mü?
Şirket hattı sizin adınızaysa evet.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom