Neler Yeni

İnceleme ASUS firması ile yaşadığım sorunlar!

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,971
İsim
Abdullah Aydoğdu
5 yıl Asus anakart kullandım, en ufak sorun çıkartmadı bana. Memnundum ben. Sattım sonra sistemi yükselttiğimden.

logan53

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Mücahit Saklı
Konu başlığını gördünüz, ne alaka dediniz merak ettiniz şimdi detaylarına inelim.

Bazı insanlar, bazı markalara hayranlık duyar setini yapayım, bunun ürünün alayım gibi ben de onlardan biri yok Asus, MSI, Gigabyte benim için top seviyedeki markalardır. Koskoca Asus'u ben burada eleştirerek bitiremem tabii ki ama yaşadığım deneyimleri aktarırsam en azından insanların akıllarında biraz daha fikir edindirebilirim. Şu an kullandığım sistem de anakart, GPU ve kulaklığım Asus ama gel gelelim bir sorun ne kadar memnunum?

Ürün Yazılımı
  • Armoury Crate adı verilen Asus'un tüm ürünlerini yönetmeniz için bir program var sanırım. Sanırım dememin nedeni Asus iddaa ediyor ben çalışabilen bir program çok göremedim. Program açılışta kitlenir, çöker, donanımları görmez, Windows dili uygun olmadığı için açılmaz hayatımda gördüğüm en kötü yazılım olabilir. Ha bir de şunu unuttum 50 tane arkaya servis koyar sistemi bir güzel emer, sonra programı kaldırsan da bazı hizmetler kalkmaz. Sistem geri yükleme ile anca kaldırabilirsiniz.
  • Yaklaşık 3 yıllık bir Asus Rog Delta kulaklığım var ilk başta düzgündü sonra bir firmware çıkarttılar 2 yıldır mikrofon sorunu var ve çözmek için hiçbir şey yapmıyorlar. Forumlarında kullanıcıları ***** yerine koyuyor bildiğin, onu doğru yaptınız mı, bunu doğru yaptınız mı diyen mod.'ler var. Kardeşim eski Firmware'de sorun yok ama ses kısık güncellediğin zaman mikrofonun çalışması için kulaklığı çıkart/tak yapman gerekiyor bu kadar aptallık olamaz. Her seferinde bizim ekimiz de sorun yok diyorlar, aynen sorun yok. 2 yıldır bir firmware yazamıyor software ekibiniz.
Ürün Kalitesi
  • Firma top seviye de olsa da bazı serilerini git gide öldürüp, ürün kalitelerini oldukça düşürmüştür. Özellikle TUF denen seri. Strix serisinin ucuz haliydi şu an geldiği nokta için bir şey yazmak istemiyorum...
  • Kulaklığın durumuna gelelim, hayatımda ilk defa kullandığım bir kulaklığın üst kısmının kavladığını gördüm, 3 yıl süre içerisinde 1 yıl kutusunda kalması ve çoğu zaman mikrofon olarak kullandığım bir üründe bunların olması... Ürün çalıştığı zaman gerçekten top seviye ama çalışırsa, bana ayar yaptırırsa yazılımı...
Destek
  • Kulaklık ile destek alabilir miyim diye, TR tarafını aradım yardımcı olamadılar çünkü resmi olarak kulaklık desteği yok sadece firmware sürümünün linkini mail olarak iletebildiler. TR tarafından destek alamayınca global kısma bir mail attım (09.07.22), 48 saat içinde (iş günü) döneceğiz dediler bugün (13.07.22) hala bir dönüş yok. Global kısımda da hizmet yok...
  • Asus destekten cevap yok, bari foruma kayıt olayım sorunumu yazayım belki modlar bir şeyi çözer diye, 14 saat oldu foruma onayım gelecekte konu açacağımda...
Kendi gözlemlerim bu şekildeydi, bazı firmaların işte setim olsun, PSU'da çıkartayım, kasa da çıkartayım insanlar set yapsın markamdan diye düşünürken, Asus bence birçok yerden genel ürün memnuniyeti tarafında insanlara sorun yaşatmıştır. Şu saatten sonra Asus ürünü alırken 5 kere kendimi sorgularım ve olabildiğince yöneleceğim bir marka olmayacaktır.
Armory crate denen program ben senin yaşadığın sorunlarin hiçbirini yaşamadım. Birçok asus ekipman kullandım hepsi sorunsuz o programla beraber çalışıyordu.
TUF serisinin bazı ürünleri Asus'a yakışmadığı doğru fakat bu onun kalitesini bence çok fazla düşürmez halen en iyisi o bana göre

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,191
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
ROG B550-F alıp max 3-4 gün idare edebilmiştim. ROG diye aldık hem bozuk çıktı hem malzeme kalitesi bile vasattı. Aorus Pro V2 yerine tercih etmiştim. Keşke etmeseydim. Sonra 5 gün anakartsız kaldım ve 500 tl ucuza B550 Gaming Edge düştü indirime. Aldım geçtim. Daha önce de tomahawk almıştım onun ARGB kontrolcüsü bozuktu Edge nasip oldu. B550 Edge cidden dokunuşunuzla bile B550-F' den kaliteli olduğunu hissettiriyor. 2 kat fazla fan girişi vb falan da var. Anakart olarak ASUS almanın pek bir anlamı kalmadı.
Giriş seviyede B550M/K diye bir anakart yapmışlar. Anakartta hiçbir şey yok. A520M S2H alırım OC yapmam ama en azından ARGB falan kullanırım. ROG B550 XE geliyo aha en iyi B550 diyosun RAM OC sorunu vb oluyor. Unify alırım geçerim. Sadece anakarttan bile bu kadar vurabildiğim firmayı bende bilgisayarımda tercih etmem. Etmedim de. MSI devam.
1657702429792.png

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
ROG B550-F alıp max 3-4 gün idare edebilmiştim. ROG diye aldık hem bozuk çıktı hem malzeme kalitesi bile vasattı. Aorus Pro V2 yerine tercih etmiştim. Keşke etmeseydim. Sonra 5 gün anakartsız kaldım ve 500 TL ucuza B550 Gaming Edge düştü indirime. Aldım geçtim. Daha önce de tomahawk almıştım onun ARGB kontrolcüsü bozuktu Edge nasip oldu. B550 Edge cidden dokunuşunuzla bile B550-F' den kaliteli olduğunu hissettiriyor. 2 kat fazla fan girişi vb falan da var. Anakart olarak ASUS almanın pek bir anlamı kalmadı.
Giriş seviyede B550M/K diye bir anakart yapmışlar. Anakartta hiçbir şey yok. A520M S2H alırım OC yapmam ama en azından ARGB falan kullanırım. ROG B550 XE geliyo aha en iyi B550 diyosun RAM OC sorunu vb oluyor. Unify alırım geçerim. Sadece anakarttan bile bu kadar vurabildiğim firmayı bende bilgisayarımda tercih etmem. Etmedim de. MSI devam.
Alıntıyı görüntüle
Olsun hocaö.
TUF B550 Plus Wi-Fi çok iyi kartmış. Kartı sadece takıp sonrasında kart ile alakası olmayan arkadaş öyle demişti.
BİOS ile alakası oldu mu o bile muamma.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,191
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Olsun hocaö.
TUF B550 Plus Wi-Fi çok iyi kartmış. Kartı sadece takıp sonrasında kart ile alakası olmayan arkadaş öyle demişti.
BİOS ile alakası oldu mu o bile muamma.
XMP açmıştır. PARDON DOCP

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,587
İsim
Memati Baş
Hani sen en bilgilimiz,en büyüğümüzsün ya neden o değerli vaktini bizim gibi cahil,küçüklerle harcıyorsun?

anjq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mehmet
Full MSI sistem kullanıyorum, daha iyisi yok. (y)

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,807
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Yalnız Asus TUF serisine de gömmezsin. Bazı modeller Strix'ten bile daha iyi sonuç veriyor. Konu daha çok anlık bir sinirle açılmış gibi görünüyor.

Ayrıca bu tarz başlıklar kullanmayın, ürünle alakalı bir deneyiminiz varsa ondan bahsedin. Bu tarz başlıklar hukuki açıdan da başınızı ağrıtabilir.

Lympha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
617
İsim
Mert Aksu
burda tek hak verebiliceğim konu myasus ve armoury crate yazılımı olucaktır. benim asus tuf serisinden bir laptobum var ve armoury crate yazılımını bir kez yanlış kurdunuzmu format atmadan bidaha kuramıyosunuz en ince dosyalarına kadar silin yine boş o yüzden yazılım olarak sıkıntılı bir marka onun yanı sıra myuasus zyazılımı microsoft store üzerinden gayet rahat bir şekilde yüklenebiliyor. (tek yorum yapabiliceğim şeyler bunlar çünkü daha önce hiç asus kulaklık almadım sadece klavyesini ve notebook unu kullanıyorum)

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
HBE
Strix scope rx klavye ve glodius 2 mouse ürünlerim var. Armory create ve aura sync için ilk haftalarda sorun yaşadım evet ama son güncellemeler ile uzun süredir çok stabil ve düzenli çalışıyor. Tüm macro, yazılım ve ya aura türü konfilerimin hepsini hatasız çalıştırıyor. Yaklaşık 1 yıldır kullandığımı da belirtmem gerekirse 8-9 aydır sorun yok.
Türkiye tarafında tatile denk geldiği için destek alamamış olman muhtemel.
Alternatif dış iletişim kanallarında ise İngilizce düzgün bir başvuruya hemen dönüş yapıyorlar.
Forum konusunda hiç tecrübem olmadı. bir şey diyemicem o yüzden.

Lympha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
617
İsim
Mert Aksu
Yalnız Asus TUF serisine de gömmezsin. Bazı modeller Strix'ten bile daha iyi sonuç veriyor. Konu daha çok anlık bir sinirle açılmış gibi görünüyor.

Ayrıca bu tarz başlıklar kullanmayın, ürünle alakalı bir deneyiminiz varsa ondan bahsedin. Bu tarz başlıklar hukuki açıdan da başınızı ağrıtabilir.
haklısın abi tuf serileri zaman zaman performans olarak strix den daha iyi sonuç veriyor üstelik fiyat olarakta strix e kıyasla daha ucuz ve daha iyi bir iş başardığı da zaman zaman görülebiliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Strix scope rx klavye ve glodius 2 mouse ürünlerim var. Armory create ve aura sync için ilk haftalarda sorun yaşadım evet ama son güncellemeler ile uzun süredir çok stabil ve düzenli çalışıyor. Tüm macro, yazılım ve ya aura türü konfilerimin hepsini hatasız çalıştırıyor. Yaklaşık 1 yıldır kullandığımı da belirtmem gerekirse 8-9 aydır sorun yok.
Türkiye tarafında tatile denk geldiği için destek alamamış olman muhtemel.
Alternatif dış iletişim kanallarında ise İngilizce düzgün bir başvuruya hemen dönüş yapıyorlar.
Forum konusunda hiç tecrübem olmadı. bir şey diyemicem o yüzden.
dostum bir soru sorucamda klavyeyi çıkartıp takınca aura sync ile bağlantısı kopuyor mu? benim tuf gaming k3 modeli klavyemde öyle tekrardan armoury crate yazılımından aura sync i açmam gerekiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,030
Üyeler
154,169
Son üye
Rafa Silva
Top Bottom