Neler Yeni

Gainerlerin amacı nedir?

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
Hocam gainerin içinde protein yok işte protein tozu almalısınız
Gainerin icinde protein mi yok? Hocam bir sürü bilgi kirliliği birikmis sayfada. Gainer icerisinde karbonhidrat ve protein bulunuyor kilo alma yani bulk donemindeyseniz ve eger ogunlerinizi tamamlamakta zorluk cekiyorsaniz zamaniniz vs. olmuyorsa arada bir öğün olarak kullanabileceginiz bir ürün. Sporla desteklendigi zaman yağ yapmaz. Eğer günlük ihtiyaciniz olan kalori miktarini aliyorsaniz gainer almaniza gerek yok.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,669
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Afiyet bal gainer olsun hocam :D
Sağolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gainerin icinde protein mi yok? Hocam bir sürü bilgi kirliliği birikmis sayfada. Gainer icerisinde karbonhidrat ve protein bulunuyor kilo alma yani bulk donemindeyseniz ve eger ogunlerinizi tamamlamakta zorluk cekiyorsaniz zamaniniz vs. olmuyorsa arada bir öğün olarak kullanabileceginiz bir ürün. Sporla desteklendigi zaman yağ yapmaz. Eğer günlük ihtiyaciniz olan kalori miktarini aliyorsaniz gainer almaniza gerek yok.
Hocam bi protein tozu kadar yok diye biliyorum ayrıca kürşat hocam zaten kendi ne yediğini açıklamış ki fotoğraftan gördüğümüz kadarıylada gainera gerek yok ondan dolayı normal protein tozuna yönlenmesini söyledim yanlışım varsa affola gainerların içeriğini inciğine cıncığına kadar incelemedim

Günlük 4 adet yumurta yiyorum öğlen de pilav salata bazen de tavuk oluyor onları yiyorum ama vücut da hacim artışı olmuyor gibi geliyor bana spor yapıyorum hemde sıkı ve ciddi manada motive şekilde ama hacimsel olarak eksiğim var onu tamamlamam lazım

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
kalori hesabı şaşmaz kaç kalori altında kalıyorsan ona göre beslenebilirsin ama doğru spor olmadan alacağın karbonhidrat yağ olarak depolanır
2950 kalori almam gerekiyor bir günde ve bunu almam çok zor görünüyor zira yoğun çalıştığım içinde hem yiyecek olarak pek vaktimiz olmuyor hemde çalıştığım şartlar doğrultusunda da öyle ev yemekleri sürekli pilav et vs de yeme durumum olmuyor sabah sadece 3/4 yumurta fıstık ezmesi ve peynir yiyorum öğlen ne çıkıyorsa artık akşamda evde ne varsa yanı düzen yok o yüzden takviye almam gerekiyor yoksa bu şekilde kütle kazanmak benim için çok zor olacak

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
Hocam bi protein tozu kadar yok diye biliyorum
1 ölçeğinde 15-20 gram arasi degisiyor markaya göre.

2950 kalori almam gerekiyor bir günde ve bunu almam çok zor görünüyor zira yoğun çalıştığım içinde hem yiyecek olarak pek vaktimiz olmuyor hemde çalıştığım şartlar doğrultusunda da öyle ev yemekleri sürekli pilav et vs de yeme durumum olmuyor sabah sadece 3/4 yumurta fıstık ezmesi ve peynir yiyorum öğlen ne çıkıyorsa artık akşamda evde ne varsa yanı düzen yok o yüzden takviye almam gerekiyor yoksa bu şekilde kütle kazanmak benim için çok zor olacak
Boyunuz ve kilonuz kac hocam

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

186 / 67 2950 kalori almam gerekiyor

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,669
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Düzelttiğiniz için teşekkür ederim :)

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Hocam vücutta karbonhidrat, protein ve yağ birbirine dönüşebilir. Yani siz besin aldığınızda vücutta nasıl kullanılacağı sizin vücudunuzun ihtiyacına bağlıdır. Mesela sedanter bir hayatınız varsa karbonhidrat olarak tükettiğiniz besin önce karbonhidrat olarak vücudun ihtiyacını karşılar fazlası ise vücutta yağ olarak depolanır. Ama çok enerjiye ihtiyacınız olan bir yaşam tarzınız varsa spor gibi vücut var olan karbonhidratları tükettikten sonra yağları tüketecektir. Proteinleri ise en son tüketir vücut çünkü kas kemik gibi şeylerin yapıtaşıdır. Genelde malnütre kişilerde vücut proteini kullanır. En sağlıklısı hepsinden dengeli şekilde beslenmek çünkü sonuçta vücut ihtiyacına göre birbirine çevirebiliyor.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam vücutta karbonhidrat, protein ve yağ birbirine dönüşebilir. Yani siz besin aldığınızda vücutta nasıl kullanılacağı sizin vücudunuzun ihtiyacına bağlıdır. Mesela sedanter bir hayatınız varsa karbonhidrat olarak tükettiğiniz besin önce karbonhidrat olarak vücudun ihtiyacını karşılar fazlası ise vücutta yağ olarak depolanır. Ama çok enerjiye ihtiyacınız olan bir yaşam tarzınız varsa spor gibi vücut var olan karbonhidratları tükettikten sonra yağları tüketecektir. Proteinleri ise en son tüketir vücut çünkü kas kemik gibi şeylerin yapıtaşıdır. Genelde malnütre kişilerde vücut proteini kullanır. En sağlıklısı hepsinden dengeli şekilde beslenmek çünkü sonuçta vücut ihtiyacına göre birbirine çevirebiliyor.
Yani sonuç olarak ne yapmak gerekiyor

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
186 / 67 2950 kalori almam gerekiyor
1.85 75 kiloyum su an ve gectigimiz 15 aralikta 68 kiloydum. Eger illa temiz beslenicem diye bir sey yok derseniz 2950 kalori kütle koymaniz icin az bence hocam. Yukarida da belirttigim gibi eğer zamaniniz yoksa ogunlerinizi tamamlayamiyorsaniz gainer almanizi onerebilirim tabi tavuğunuzu pirincinizi yemeye devam edecekseniz. Supplement olarak başka ne kullaniyorsunuz bilmiyorum ama özellikle kreatin kullanmiyorsaniz bence daha öncelikli. Kendi boy kilomu belirtmemin sebebi ben de spor yapiyorum ve kilo almaya çalışıyorum bu yuzden yazdim yanlis anlamayin. Ben şahsen pilav bulgur makarna üçlüsüyle günlük karbonhidratimi (her gün 3ünden biri) tavuk ve yumurtayla proteinimi yulaf ve misir gevreğiyle de ekstra almam gereken kaloriyi tamamliyorum bu şekilde daha rahat kütle koyabiliyorum. Benim karbonhidrati tamamlama kisminda sorunum olmuyor fakat örneğin her gün yumurta veya tavuk yiyemedigim icin onu protein tozuyla destekliyorum. Siz de her gün ogunlerinizi tam yapamiyorsaniz karbonhidrati eksik aliyorsaniz gainer ile bu eksigi kapatabilirsiniz ama bu üründen de bir mucize beklememelisiniz her sey sizde bitiyor çünkü.

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
@quietbebek neye güldün cici bebe

umutbeedir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Umut BEDİR
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım ve Oyun
Instagram
chox.ia
Steam
https://steamcommunity.com/id/untiliwin/
Discord
umt.bdr
Bu gainerler kas kütlesi mi yapıyor yoksa yağlı bir şekilde kilo mu aldırıyor nasıl kilo artışı sağlıyor almayı düşünüyorum da kullananlar bilgi verebilir misiniz ?
karbonhidrat yağlandırır hocam, yıllardır böyle, tavsiyem protein odaklı gidin. progainer vesayre ama bunları da doktor destekli kullanın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,160
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü
Top Bottom