Neler Yeni

Merhaba iss değiştireceğim. Sizce netspeed mi TurkNeti mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
ABDÜLKADİR DEMİR
Vodafone ADSL internet kullanıyorum ve şu anlık port olmadığı için VDSL kullanamıyorum. Daha önce millenicoma geçiş işlemi başlattım ama belgeler doldurulduğu halde 1 ay bekletti ve iptal ettim. Bu yüzden millenicoma güvenimi kaybettim. Şimdi ise aklımda iki firma kaldı Netspeed mi TurkNet mi sizce hangisi acaba? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Fiery

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,053
İsim
Ömer
Steam
fieryz
Netspeed daha iyi bence.

ZeusOki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Oktay Genç
Vodafone ADSL internet kullanıyorum ve şu anlık port olmadığı için VDSL kullanamıyorum. Daha önce millenicoma geçiş işlemi başlattım ama belgeler doldurulduğu halde 1 ay bekletti ve iptal ettim. Bu yüzden millenicoma güvenimi kaybettim. Şimdi ise aklımda iki firma kaldı Netspeed mi TurkNet mi sizce hangisi acaba? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
Türknet kullanıyorum ve çok memnunum aldığım hız 90/8 hiç bir sıkıntı yaşamadım

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Buğra
turknet iyi hoş ama süreç tamamlanana kadar agrı kesici bulundur evde kesinlikle şahsi tecrübemdir hizmet 10 numara eger gecikme yasarsan sürecte btk tüketici şikayetten bi form olustur meğer 3 günde süreci tamamlayablyorlarmıs :S

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf-Yöndeş
turknet iyi hoş ama süreç tamamlanana kadar agrı kesici bulundur evde kesinlikle şahsi tecrübemdir hizmet 10 numara eger gecikme yasarsan sürecte btk tüketici şikayetten bi form olustur meğer 3 günde süreci tamamlayablyorlarmıs :S
Ben de baş vurdum geldiler kurdular internet 48 saate gelir dediler 1.5 aydır yok bide kurulumu da onlara bırakmıştım arıyorum saha ekipleri kontrol edicek diyo gelen giden yok bide merkezi yerdeyim kafayı yiycem bı çözüm yolu biliyormusun

aber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
ahmet ber
2017'den beri netspeed kullanıyorum. İlk alırken en ucuz olan olsun dedim sorun yaşamayınca da öyle kaldı devam ettim. Birden çok şehirde de kullandım taşınınca sorun yaşamadım. Boşuna daha fazla para vermeye gerek yok bence.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
TurkNet seni abone yapana kadar milyon tane yalan söyler.

Hatta ararsın soru sorup kapatırsın, ertesi gün, sonraki gün, sonraki sonraki sonraki gün, seni sürekli arar "abone olacak mısınız" der
"Tamam abone oluyorum" dersin, ondan sonra bir daha ulaşamazsın.

Bir sorun yaşadığın zaman "destek kaydı aç" diyorlar,
açtığın zaman da sorununa cevap vermeden "hebele hübele" yazıp kaydı çözüldü olarak işaretleyip kapatıyorlar.

Ben TurkNet abonesiyim, abone olurken "kurulum ücretsiz" diyerek imzaladım sözleşmeyi, ama 3 ay boyunca 30 TL kurulum taksidi aldılar.
Bunu firmayı arayıp söylediğim zaman "görüşmeyi sonlandırmak durumundayım" diyip suratıma kapatıyorlar. Böyle rezil, berbat bir firma.

20-30 TL fazla öde, kaliteli müşteri desteği sunan bir firma seç. TurkNet'ten memnun olduğu söyleyenler de küçük bir kesim, kumar gibi.
100 kişi yanmış, 1 kişi kazanmış, o da "çok iyi" diyor işte. ŞikayetVar üzerinden ne kadar kötü olduklarını kontrol edebilirsin.

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Buğra
TurkNet seni abone yapana kadar milyon tane yalan söyler.

Hatta ararsın soru sorup kapatırsın, ertesi gün, sonraki gün, sonraki sonraki sonraki gün, seni sürekli arar "abone olacak mısınız" der
"Tamam abone oluyorum" dersin, ondan sonra bir daha ulaşamazsın.

Bir sorun yaşadığın zaman "destek kaydı aç" diyorlar,
açtığın zaman da sorununa cevap vermeden "hebele hübele" yazıp kaydı çözüldü olarak işaretleyip kapatıyorlar.

Ben TurkNet abonesiyim, abone olurken "kurulum ücretsiz" diyerek imzaladım sözleşmeyi, ama 3 ay boyunca 30 TL kurulum taksidi aldılar.
Bunu firmayı arayıp söylediğim zaman "görüşmeyi sonlandırmak durumundayım" diyip suratıma kapatıyorlar. Böyle rezil, berbat bir firma.

20-30 TL fazla öde, kaliteli müşteri desteği sunan bir firma seç. TurkNet'ten memnun olduğu söyleyenler de küçük bir kesim, kumar gibi.
100 kişi yanmış, 1 kişi kazanmış, o da "çok iyi" diyor işte. ŞikayetVar üzerinden ne kadar kötü olduklarını kontrol edebilirsin.
dostum kimse türknet şöyle iyi böyle iyi demiyor müşteri hizmeti 0 kocaman 0 ulaşamazsın ama şaş kaza işlerin hallolursa ucuza turk telekomdan 10 kat iyi. internet alırsın ucuza (altyapı o kadar destekliyor) 35 mbit internet le 6 mbit upload 4 ping vereblen başka iss varsa onlarada helal olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam tahütün varsa aman diyim vodafone taahhütlü tarifelere fena kitliyor pirince giderken bulgurdan olma

RmzDayi

80+ Silver
millenicom tavsiye ederim
35e kadar paketim var 31-33 arası alıyorum upload 6

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
NetSpeed

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
dostum kimse türknet şöyle iyi böyle iyi demiyor müşteri hizmeti 0 kocaman 0 ulaşamazsın ama şaş kaza işlerin hallolursa ucuza turk telekomdan 10 kat iyi. internet alırsın ucuza (altyapı o kadar destekliyor) 35 mbit internet le 6 mbit upload 4 ping vereblen başka iss varsa onlarada helal olsun
sözleşmem 100 Mbit'e kadar, Turknet aktif altyapısındayım (YAPA), Abone olurken altyapınız destekliyor 75 mbit falan alırsınız deniliyordu, VDSL2 modemim var, 10 Mbit internet alıyorum, Bana ADSL altyapısından internet veriyorlar. Defalarca söylememe rağmen herhangi bir işlem yapmıyorlar.
İmzaladığım sözleşmede kurulum ücretsiz yazmasına rağmen 3 ay boyunca 30 TL kurulum taksidi aldılar. 30 x 3 = 90 TL
Bu süre içerisinde itiraz etmek için açtığım destek kayıtlarını geçiştirdiler, daha sonra "fatura ödemediniz" diyerek interneti kestiler, ekstra açma-kapama bedeli de eklediler, 2019 Kasım ayında tamamını ödediğim fatura için 2020 Ocak ayında "Kasım" tarihli fatura yolladılar, gün içinde ödemezseniz int. kesilecek dediler. vs. vs. vs. yani argoya girmeden bu firmaya hitap etmek zor. Hiç bir destek kaydını çözmüyorlar, talepleri reddediyorlar, telefonda cevap vermeyip surata kapatıyorlar.
Yani böyle bir firmaya helal olsun yerine başka bir şey söylenir de, neyse.
Bir kullanıcı olarak ISS konularında TurkNet'i önermiyorum. Konu sahibi kullanıcısı değil, ama ben kullanıcısıyım.
Sıkıntıyı yaşayan biri olarak önermiyorum. 2-3 kişi memnun kalmış diye de bu bataklığa girmeye gerek yok.
10 lira fazlasını verince adam gibi müşteri desteği, çağrı merkezi hizmeti alabildiğin bir sürü firma var.

Daha detaylı olması için, 6 aylık abonelik dönemindeki sorunları "özet" geçtiğim kayıt var.

O dönemdeki "ekrana sığan" destek kayıtları, o zamandan beri de hala aynı rezillik devam ediyor.
Gün içerisinde sık sık internet kesiliyor vs.
Ha diyeceksen ki bu sana özgü, senin altyapın vs.
Buyur; https://www.sikayetvar.com/turknet
Ne kadar iyi firma olduğu burada belli oluyor.

Ekler

• destek-kayitlari-kalanlar-1575830717.jpg
    destek-kayitlari-kalanlar-1575830717.jpg
    240.3 KB · Hit: 38
  • 7-kasim-faturasi-1575827979.jpg
    7-kasim-faturasi-1575827979.jpg
    87.7 KB · Hit: 38
  • 5-ekim-faturasi-1575827977.jpg
    5-ekim-faturasi-1575827977.jpg
    106.2 KB · Hit: 30
  • kasim-detay-1575830706.jpg
    kasim-detay-1575830706.jpg